| KidutzuLuvv a întrebat:

Bunacrying

am si eu o problemacrying aseara o fata in parc mi-a furat cartela de la telefon [mi-a loat telu din mana si i-a scos cartela] am incercat sa zic la cineva de acolo dar a loat-o ca pe o glumasad cand am ajuns acasa parinti m-au certat si mi-au loat telefonul si mia interzis sa mai ies din casacryingacum nici macar pana la magazin nu ma lasa crying ce as putea sa fac ca sa ma lase adica sa nu mai fie suparati pe mine... app de aseara pana azi am facut tot ce miau zis ei adica le-am respectat toate dorintele dar mi-au zis ca degeaba incerk sa le indeplinesc ca nu o sa ma ierte [ma intreb ce vina am eu ca aia mi-a loat cartela] {mi-a zis fata aia ca daca zic la cineva ca mi-a loat-o ma omoara luni la scoala} si eu i-am zis lui tata si tata s-a dus la ea acasa... deci nu mai am scaparecrying

va rog daca stiti vreo solutie sau vreun sfat sa ma calmez plsss va rog mult

urgent dau funditasad

Răspuns Câştigător
| cannes112 a răspuns:

Pai cand mergi la scoala sa mergi cu inca vreo 2 pretene sau preteni si sa stai numai cu prietenii la scoala... te bagi in seama cu ei dar sa nu ii lasi sa te lase singura ca atuncea fata aia poate sa "sara pe tine"laughing

Iar a doua optiune e sa ai tupeu(e mai buna ca cealalta)

Ii arati ca nu ti frica si umbli ca si inainte faci ce faceai si inainte iar daca vine la tine si comenteaza spune-i ca daca te atinge si-o gasit moartea, pentru ca nu stie de cine se ia.

4 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Ai facut bine ca ai vorbit cu parintii tai, nu iti face probleme fata aia nu iti poate face rau mai ales la scoala! Te sfatuiesc sa iesi numai insotita, oricum daca era abonament tatal tau o sa blocheze cartela.

| Zâmbărici a răspuns:

Rupe-i botu dragalaughing, nu stiu cum va puteti lasa asa calcate in picioare de cineva...In fine cu frica si cu smiorcaiala nu rezolvi nimic, arata-i ca ea nu e mai superioara decat tinehappy
Pa

| PhotoIsMyLife a răspuns:

Buna!
Trebuie sa te linistesti neaparat! Doar n-o sa stai asa de suparata si nelinistita toata viata?! Deja fapta a fost consumata!
Sigur ca mai ai scapare! Sunt sigura ca tatal tau o sa rezolve totul, probabil si politia...
Si nu ii accepta amenintarile acelei fete! Amenint-o si tu ca spui la politie!
Ai putea sa-ti iei o cartela noua, daca nu o recuperezi pe cealalta.
Viata merge inainte!
Sper ca am fost de ajutor si ca se va rezolva totul! Succes!

| Special_girl a răspuns:

Mai intai calmeaza-te, la scoala sa incerci sa stai mai mult cu prietenii, evita sa fii singura si nu-ti face griji, nu cred ca iti va face ceva fata aia, sper ca tatal tau sa rezolve problema si iti poti lua alta cartela daca nu o recuperezi pe cealalta.Linisteste-te si totul va fi bine.