| Camycam1 a întrebat:

Am si eu o problema. In curand voi implini 18 ani si as dori sa imi fac majoratul. Problema este ca as dori sa inchiriez o sala, apartament in Bucuresti(unde sa imi pot aduce bautura, mancare de acasa). Poate stie cineva un loc avantajos.

1 răspuns:
| IMC90 a răspuns:

Iti dau un sfat intelept. Daca vrei il urmezi, daca nu... nu.

Pastreaza toti banii care erau dedicati majoratului (ca sa inchiriezi o sala cu mancare cu bautura pentru macar 10-15 persoane pretul se apropie periculos de 1000 Euro, daca nu chiar si mai mult... depinde si unde este acea sala)

Eu zic sa chemi toti tovarasii apropiati si sa le faci o cinste la un bar, nu ai cum sa sari de 300-500 Ron indiferent cat beau aia. Si restul banilor ii pastrezi, fiindca iti vor fi de mare folos pe viitor. Nu are rost sa-i spargi pe un majorat in conditiile in care oricum urmeaza balul de clasa a XII-a. Toata lumea isi va aminti acel moment, si nu ziua ta. (dar faci cum vrei).