| Cristina00 a întrebat:

Am si eu o problema. Mi-a venit menstruatia pentru prima data pe data de 5 martie 2010. In aprilie nu mi-a venit, nici in mai, nici in iunie si nici acum in iulie. Ce se intampla? Am auzit ca primele menstruatii nu vin regulat, dar a trecut prea mult timp. Vorbeam cu mama si ma gandeam ca ar trebui sa merg la doctor... Ajutati-ma va rog!

3 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Da, a trecut destul de mult timp happy
la inceput vine neregulat, este posibil sa-ti intarzie si 6 luni, eu zic sa nu te sperii si sa astepti pana iti vine, nu cred ca ar fi cazul sa mergi la doctor
dar daca mama ta asa considera, ca sa fi si tu mai linistita probabil ar fi bine sa vizitezi si un doctorwinking

| Puf a răspuns:

Da, adevarul este ca in primele luni menstruatia nu vine regulat, asa am patit si eu, am fost la un control si totul s`a rezolvat. Nu iti face griji ca nu este chiar atat de grav, fa`ti un control si totul va redevenii la normal.

| Yana a răspuns:

Fiind la inceput, e normal sa fie asa. Totusi poti sa mergi si la medic. Medicul iti va face in acest stadiu, doar un ecograf, nu te controleaza amanuntit acumwinking si iti va spunea ce se intampla. Poate fi vorba si de o raceala, depinde. Nu sunt acreditata in ale medicinei laughing.

[Yana]