| anonim_4396 a întrebat:

am si o nelamurire si as vrea sa stiu daca pot sa raman in insarcinata dupa o un contact sexual neprotejat.am luat la o ora pastila de a doua zi pentru. ca m-am speriat, el spune ca nu a lasat pentru ca am folosit prezervativ dar l-am gasit in pat si la jumatate capului era cu sperma, nu stiu ce s-a intamplat dar el a spus ca nu a lasat, Ciclu menstraul trebuia sa-mi vina, mi-a intarziat mai am 2 zileca sa-mi vina, pentru. ca saptamana aceasta trebuia sa fiu pe rosu.au trecut 2 saptamani aproape 3 de la acest contact si au inceput sa ma doare sanii si am avut aseara niste crampe la burtica. as putea fi insarcinata? am citit pe net si m-am speriat va rog sa ma ajutati! Dc mi-a intarziat cilcu, sa fi fost de la pastila de a doua zi?

1 răspuns:
Abh
| Abh a răspuns:

Tot ce se poate, pastila de a 2-a zi este o "bomba" hormonala, produce dereglari mari, de aceea nu se ia decat la indicatia ginecologului. Fa un test de sarcina.