| Beibiiii a întrebat:

Am stat in chirie la o tipa, fara sa semnez ceva.pur si simplu am stat o luna. Acum au aparut probleme si a trebuit sa plec de acolo, doaar ca tipa respecitva nu vrea sa-mi dea lucrurile. Imi cere 100 de lei chirie( pe care, desigur, o sa-i dau) si banii pe facturi. Problema e ca facturile din octombrie nu au venit..si ma pune sa le platesc pe cele din septembrie. E ok? Din moment ce eu nu am semnat niciun contract cu ea, pot apela la politie? Nu mai spun ca, cartea de identitate a ramas la ea. Pot face plangere ca-mi retine bunurile?

1 răspuns:
| Gunoi a răspuns:

A complicată treaba de ce?
Simplu nu e nici un contract, de apelat la poliţie poţi, dar şi tu vei suporta anumite sancţiuni cred.În schimb ea are mai mult de suferit ca tine deci ar fi bine să vă înţelegeţi pe o cale mai amiabilă, iar dacă nu se poate apelează metodele legii-poliţia