| trocki1238238409238409 a întrebat:

Bună. Am terminat liceu cu profil mate info. In timpul liceului nu mi-a placut informatica aproape deloc, din diverse motive. Dupa ce am luat bacul, nu mi-am gasit locul unde sa merg mai departe. Am vazut ca in domeniul IT se castiga extrem de bine si am inceput sa ma interesez. Am vazut ca nu mai e totul asa de greu, cand invat in ritmul meu. Acum intrebarea ar fi, ce sa fac mai departe? Facultatile si-au cam terminat perioadele de inscriere. Sa incep sa invat singur? Am vreo sansa asa? Vreau sa ajung sa lucrez in acest domeniu, chiar incepe sa imi placa. Ce ar trebui să fac mai departe?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ti am mai explicat odata la o intrebare asemanatoare.

Te apuci si inveti pe cont propriu, poti incepe cu materia de liceu pentru ca aia nu se axeaza pe limbaj asa de mult. Odata ce intelegi cu ce se mananca programare treci si la un limbaj sa pui in practica.

Apoi exista sesiuni de admitere si in toamna sau la anul cand o sa fii si pregatit.

PS. E total eronat sa te apuci de programare doar pentru ca ai vazut ca se plateste bine.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Da. 2. Da. 3. Să cauți cursuri pe Internet.