| HandsOfTime a întrebat:

Am un Samsung Galaxy Fit pe care l-am scapat acum 2 saptamani pe jos si de atunci nu ii mai tine bateria.Am intalat aplicatia 2x Battery.Ce parere aveti despre aceasta aplicatie? Cum adica sa opresc conectiunea la telefon cand ecranul este inactiv?

Răspuns Câştigător
| CristianCRS a răspuns:

Daca ai supus bateria la un soc nu prea ai ce sa ii faci cu astfel de aplicatii,aplicatiile de genul doar gestioneza oprirea altor aplicatii sau servicii care consuma bateria,de exemplu opresc aplicatiile care ruleza in background si care nu sunt folosite,iti regleaza luminozitatea ecranului cat mai aproape de minim,iti opresc GPS-ul, opresc Wi-Fi-ul si conexiunea de date, probabil la ea te referi, ori este vorba despre conexiunea de date pe care o folosesti pentru a avea net pe telefon ori se refera pur si simplu sa dezactivezi telefonul, si sa folosesti telefonul ca pe o simpla tableta.
Dar oricum daca bateria a suferit un soc nu rezolvi mare lucru cu aplicatii de genul, ele isi fac treaba in conditii normale de functionare...