| mih2el2 a întrebat:

Anul acesta am intrat la liceu si nu stiu cu ce sa ma imbrac in prima zi de scoala..Va rog dati-mi si mie cateva sfaturi!

2 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Eu spun că cel mai bine în prima zi de liceu să te îmbraci cu o cămaşă albă/ albastră sau ce culoare vrei tu, şi cu o pereche de pantaloni/ blugi.
http://www.polyvore.com/cgi/set?id=58160948
Aşa vei avea puţin respect de la ceilalţi colegi, şi vei face o impresie bună profesorilor.

| GenesisXD a răspuns:

Buna, daca nu stii politica liceului atunci... avem liber la alegerilaughing) Eu zic sa pari mai matura, dar nu foarte mult, de ex poti sa-ti iei o fusta clasica, ori neagra, albastra, un sacou si tricou, colier mai lung, balerini. Dar daca nu esti adepta fustelor, incerci o pereche de blugi mai clasici (nu taiati, colorati, pot fi skinny), dar parerea mea este ca sacoul poate fi piesa de baza, dandu-ti o aura mai matura si e la moda.happy Iar tricoul poate fi alb (depinde de nuanta sacoului).