| ary_7157 a întrebat:

Anul acesta fac 16 ani, iar parintii mei nu sunt de acord ca eu sa am prieten. Spun ca sunt prea mica pentru asa ceva si sa mai astept macar un an. Le-am explicat in multe feluri(mai ales mamei) ca am nevoie si ca e nebunia varstei(cred eu). Am avut multe certuri cu ei din cauza asta.Insa ei au fixuri de pe timpurile lor si nu ii pot face sa inteleaga ca s-au schimbat vremurile.De fiecare data trebuie sa ma intalnesc cu prietenul meu pe ascuns.De curand am fost intrebata daca ma mai intalnesc cu el(ei banuiesc ca continui sa ma vad cu el)dar a trebuit sa neg si ma simt foarte prost pentru ca ii mint dar nu le pot spune nimic deoarece vreau sa evit alte certuri si discutii.Cum sa ii fac sa inteleaga chestia cu prietenul? happy (vreau sfaturi, va rogg)

Răspuns Câştigător
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Parintii astia chatterbox Ei iti vor binele. Vor sa te protejeze.Vei vedea ca si u la varsta lor vei face la fel.winking
Trebuie sa vb cu mama ta pentru ca ea este mai apropiata de tine.Cu toate ca ai mai incercat asta, mai incearca odata.Fi cat se poate de serioasa. Spune-i ca deja fetele de 13 ani au iubit.Si u ai 16.Acum este varsta idealawinkingFa-o sa inteleaga. Spune-i ca u nu vrei sa te intalnesti cu prietenul tau pe ascuns. Vrei sa fi sincera cu ea.Prezinta-l pe prietenul tau parintilor. Spunele ca il iubesti si ca nu vrei sa te desparti de el.
Pana la urma o sa inteleaga ei despre ce e vorba.Nu au de ales.Batei intruna la cap si fa-i sa inteleaga big grin Mult succes!kiss

10 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Ary, esti cam in urma cu prietenii pe aici.am vazut fete de 13-14 ani care se gadeau deja la sex.Eeee.or sa inteleaga ei, 16 ani este o varsta aceptabila sa ai prieten, dar doar atat. poate stii sa faci diferenta dintre a avea prieten si a avea relatii sexuale.Ca nu vreau sa te vad si pe tine peste cateva luni cu intrebari.¨Daca a ejaculat pe mine mai sunt virgina? ¨...

| Antrax a răspuns:

Da zii in fata care e situatzia si zi-le ca nici gand sa te despartzi de el. Daca le convine sau nu e treaba lor dar o sa se obishnueasca

| alexuzha a răspuns:

Dani1993 auzi u la varsa ei nu aveai prietena nu ati doreau una hai sa fim serios acum 16 ani este varsa perfecta si ati spun eu ca si parinti nostri la varsa noastra vroiau acelasi lucru si cu siguranta la randul lor parintii nu ii lasau si ei acum fac aceeasi chiestie cu noi asta este treaba

| Jupiter a răspuns:

Mai bine fii sincera cu ei. Poate vor prefera sa te lase, dar cu anumite conditii, in loc sa stie ca te vezi oricum cu el pe ascuns.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parintii tai nu iti vor raul. Daca prietenul tau te iubeste, atunci e ok. Dar parintii tai se tem ca nu cumva sa fii doar o alta victima a in carnetelul lui de cuceriri. Nu au de unde sa stie daca te iubeste sau nu, asta numai tu poti sti, pentru ca esti cu el si il cunosti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crede-ma ca intalnirea pe ascuns doar inrautateste lucrurile iar legat de parinti tai ca esti prea mica pentru un prieten nu vor sa vada ca ai crescut si ca nu mai esti doar o fetita; incearca sa mai vorbesti cu ei la modul cel mai serios

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii sincera, or sa se obisnuiasca cu ideea mai devreme sau mai tarziu, nu iti pot da in cap pentru astawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi pare rau pentru tine.pacat ca nu ai un iubit. spune-i doar ca-l iubesti si arata ca chiar si el te iubeste.vino la masa cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si am ajuns la asa ceva...trebuie sa-i zici ca il iub.si orice ai face tu tot nu parasesti...pentru ca il iub...incearca sa vb cu mama ta...si eu am fost la fel si miera frica sa scot macar un cuv legatura cu pri ca nu erau de acord parinti mei cu mine... fa-ti tot posibilul sa stai cu el daca asta vrei si vei vedea ca totul o sa fie in regula cu parintii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ary nu le mai ascunde parintilor acest lucru prima data fale cunostinta si sa vada si ei cu cine te intalnesti. eEu cred ca asta as face daca as i in locul tau