| fana1fp a întrebat:

As vrea sa devin actrita si dupa ce termin liceul as vrea sa merg la o facultate de genu dar as avea o intrebare.La ce profil ar trebui sa merg? In zona mea nu sunt facultate de arte sa merg la actorie. Oare filologie bilingv engleza ar fi un profil bun? Si iarasi pe ce materii sa pun mana mai mult.Care ma vor ajuta in viitor spre ceea ce vreau eu sa fac.

1 răspuns:
| 122344 a răspuns:

Ca sa mergi la o facultate de actorie trebuie sa fi facut liceul de arta. In niciun caz la filologie. Poti opta pentru Iasi sau Bucuresti. Sper ca te-am ajutat.