| NoAntidote a întrebat:

as vrea sa stiu si eu cam cat ar costa un aparat dentar in romania!happy

2 răspunsuri:
| Emmeii a răspuns:

Buna. Are prietena mea, si sus si jos si tin minte parca a zis ca 8 milioane. si merge la Iasi la un cabinet.
pa pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Opa, ai intrat pe domeniul meu laughing. am aparat dentar din clasa a5-a, prima data mi-am pus aparat mobil, care se putea da jos. este un aparat cu o placa ce se fixeaza pe cerul gurii. peste un an mi-am pus aparat mobil, pe care mai trebuie sa-l mai port si anul asta big grin. aparatul mobil a costat in jur de 6 milioane ( 600 lei ) ( in afara de vizitele lunare la dentist pentru control si pentru retusat eventualele probleme.pentru ca sigur vor aparea ) iar cel fix a costat in jur de 15 ( 1500 lei) tot asa, fara a mai adauga costurile controlurilor. acum nu stiu cat costa in alte cabinete dar eu m-am dus la o doctorita foarte scumpa, la un cabinet privat de specialitate... daca vrei sa-ti pui, ar trebui sa te avertizez ca este enervant si te deranjeaza f tare la inceput. o sa faci gingivita sau o sa te intepi mereu in falca laughing succes, pentru ca sigur vei avea nevoie