| Ramo586913 a întrebat:

Buna! as vrea sa va cer un sfat, fetelor in general, sunt o fata cam slaba si am peste 16 ani si nu mai stiu cu ce sa ma imbrac a-ti putea sa imi dati o idee, un sfat, ceva? cum ar trebui sa ma imbrac sa arat bine avand in vedere ca sunt slaba? ce stil mi s-ar potrivi? va rog cat mai multe opinii, cea mai buna funda!

Răspuns Câştigător
| NewSummer2013 a răspuns:

Poi daca spui ca esti fata si ai peste 16 ani ti-as recomanda:

Bluze/rochii cu colanti combinate cu
cizme/pantofi cu toc happy

Ar arata superb! + ca este si elegant happy

Sau:
Blugi negri/grii combinati cu fel de fel de bluze, a caror culoare te prind bine, si sa fie mai mult "mulate si un pic (foarte putin) decupate". Arata frumos la o fata. In nici intr-un caz bluze din acelea care atarna pe tine!

Cat despre blugi, cred ca sa intelege de la sine, ca si aceeia trebuiesc cata mai "stramnti" in sensul : sa nu fie cu fundul lasat/cazut, mnah intelegi uh happy

Si bineinteles, indiferent de blugi sau colanti niciodata nu uita tocurile! O fata trebuie sa fie feminina adica sa poarte tocuri! happy

De retinut: NU EXAGERA CU PIELEA LA VEDERE! UN BARBAT TREBUIE SA DISTINGA FORMELE! nu sa i le oferi ca pe tava. Te considera dupa aceea o prada usoara.

Acum accesoriile:
1) Poseta:
(o poseta rosie intodeauna atrage atentia)
merg posete rosii/ negre/ albe, nu alte culori aiurite happy
Mie ca fata, nu prea imi place sa port genti din alea ca "traistele", adica mari, bolovani, de abia le cari!
Sunt mai frumoase posetele mai micutze, gingase happy
Eu am una si o port mereu la scoala happy
Si culmea! Cat e ea de mica imi intra toate cartile in eawinking

2) Cerceii:
Toata lumea stie cat de fain arata unii cecei la o fata happy
Adica parca-i schimba total aspectul happy
Cerceii trebuiesc alesi cu grija, dupa forma fetei, nu dupa criteriul: "ce fhain ii sta aleia! Las' ca-mi i-au si eu cercei din aia!"
Nu! E total gresit!
Ceceii sunt o piesa foarte importanta. Daca sunt alesi cu grija te pot face sa arati fabulos, dar daca nu, dintr-o fata frumoasa, te face...pfff...najpa!hee hee
Ei bine, la cercei merge si un lantisor, o bratara, etc.
De retinut: Sa nu fie fiecare din seturi diferite! Va arata chiar foarte najpa! Imagineazati! O bratara cu pietre roz, un lantisor cu pietricele verzi, si un inelus cu piatra albastra. Ce iese? Dezastru!

Iar gecile: rosul intoarce privirile! Si albul arata superb!
In nici intr-un caz maro! Cat despre negru... e si el destul de ok happy

Iar la machiaj: un pic de rimel ( si eventual creion negru) nu strica niciodata! Iar buzele trebuie mereu sa ai grija sa nu fie crapate sau sa arate " ca la magar"hee hee intelegi ce vreau sa spunwinking

Nu trebuie neaparat sa te zboiesti toata pe fata ca o sorcova!
+ ca nici nu-i sanatos pentru piele happy

Nu cred ca am omis nimic happy
Poi, ia sa vedem! Parul happy
Poi asta se poate retusa foarte usor la un coafor happy
Niki nu costa mult happy
Iar freza trebuie aleasa astfel in cat sa te avantajeze!
Degeaba ai par frumos, degeaba ai trasaturi frumoasa daca le lasi de izbeliste! Nu le arati, nu te ingrijesti!winking

La final unghiile:
Ele terbuiesc lasate un pic mai mari, nu taiate pana-n carne/roase, etc happy Dar nici mari, mari, gata de rupere! Umpic lasate sa depaseasca pielea happy Date cu oja, mai nou in culori stridente.: roz, ROSU, etc happy

(App tu ai spus ca esti slaba, pai daca esti slaba ti-ar sta mai bine in fuste mai scurte, decat in pantaloni, pe fetele slabe le avantajeaza fustele scurte si tocurile. Pentru ca in blugi arata cracanate, adica mnah, ai vazut si uh cum arata... fete cu picioarele ca doua betze)

Succes!
Am incercat sa te ajut cat am putut, de aici in colo depinde de tine!winking
De atitudinea ta, de mersul tau, etc! (mersul unei fete conteaza enorm la tinuta!)

O zi placuta in continuare!kisskisskisswinkingwave

1 răspuns:
| Liza_1511 a răspuns:

Depinde de ce vrei sa exprimi, depinde cum te simti, ce vrei sa faci, unde mergi sau forma corpului, depinde ce vrei sa scoti in evidenta, este practic imposibil sa iti poata spune cineva ce sa imbraci, avand in vedere ca nici macar nu ai zis inaltimea exacta sau greutatea... spre exemplu eu am 1, 78 (varsta apropiata de a ta) si sunt slaba, ma avantajeaza bluzele lungi, pantalonii cu talie inalta( impreuna cu o bluza mulata), fara curele, de preferabil tocuri( fara adidasi etc). imi gasesc greu o fusta care sa nu imi faca picioarele foarte lungi straight face