| SabinaMonyca26 a întrebat:

As vrea sa va intreb...care sunt metodele pe care voi le folositi atunci cand simtiti ca totul merge din ce in ce mai prost?

Răspuns Câştigător
| AnemonaP a răspuns:

Zambesc,expir si ma gandesc ca totul va fi bine, funcioneaza.Imi aduc aminte ca in generala mi se intamplase ceva urat, am venit acasa, am tras aer in piept, si m-am gandit ca totul va fi bine, de atunci gandesc mereu asa.Trebuie sa gandesti pozitiv, daca gandesti pozitiv lucrurile vor fi mai bune, pesimismul aduce numai tristete si nu vei fi fericita, nu uita.Gandeste pozitiv
Gandurile pozitive aduc mereu finaluri fericite.

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

În primul rând, încerc să rezolv ce se poate din ele, şi dacă nu se mai poate face nimic, încerc să uit de ele, făcând lucruri care-mi fac plăcere. De pildă, poţi ieşii în oraş cu prietenii.

| Liviu a răspuns:

Vad si vad ca nu iese nimic, ori ma fac negru si fum(foarte rar)ma enervez etc.
Ori incep sa fac caterinca si sa rad laughing cu pofta(mai greu e la inceput dar dupa... e marfalaughing )
Ce pot spune, nu vreau sa intru in pamant de la 20 de aniwinkingchiar daca arat de 16 17 dar gandesc de 30 - 35happy

| Chαяtreux a răspuns:

Muzica le rezolva pe toate.

Răspuns utilizator avertizat
| AliveOne a răspuns:

Fac haz de necaz si incep sa rad cand ma gandesc ca ''uite frate ce tare sunt mie mi se intampla toate ''

| dany5555 a răspuns:

Incerc sa imi dau seama de unde pornesc toate probleme, punand tot cap la cap. Stau singura si ma gandesc. apoi. rezolv problema. Si nu ma las batuta pana nu ii dau de capat.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Una eficienta e analiza.De regula exista o legatura intre toate actiunile noastre,iar,,totul,, la care te referi este suma acestora.Le vizualizezi mental, te concentrezi asupra unui mod de analiza obiectiv si gasesti,, punctul,, asupra caruia trebuie sa revi.

| Love4Music a răspuns:

Zambesti si Te gandesti cum poti opri acest proces, fara ca altii sa isi dea seama.

| CrazzzyA a răspuns:

Incerc sa rezolv problemele si sa fac sa fie bine.

| YrinaBubulina a răspuns:

Ascult muzica, citesc, desenez, stau si ma uit pe geam big grin

| Deeiutsa a răspuns:

Incerc sa pun toate probleme cap la cap:*