| CrYsSuLeTzU a întrebat:

as vrea si eu niste statusuri belea...nu conteaza genul... dau funditahappy

Răspuns Câştigător
| nononononono a răspuns:

„Se vede clar pe fata ta…ca ma placi si ca m-ai vrea…ti-ar da botu` taratura…mergi inchis si taci din gura!"
„Niciodata Plina De Mine…Intotdeauna Satula De Voi!"
„In viata trebuie sa fii sigur pe tine… sa nu ai incredere in nimeni… ca si cei mai buni prieteni s-ar putea sa te dezamageasca… gandeste`te si fi sigur pe puterile tale nu a altora!"
„Imi iubesc prietenii dar dusmanii ii ador pentru ca invidia lor ma face sa fie mereu cu o treapta deasupra lor……winkingwinking:X:X"
„Poate nu sunt o prietena buna, dar sunt o dusmanca PERFECTA!"
„Ce ar fi lumea fara BLONDE? O nimic toata… un dezastruhee hee
„Eu traiesc…tu stai. Sunt tot ce tu visezi, tot ce-ti doresti si n-ai!"
„Daca cineva iti spune TE IUBESC, sa-i spui ca minte.caci iubirea iubirea nu se spune ci se simte…"
„As vrea sa. ti demonstrez ca m.am schimbat As vrea sa am sansa dar ai plecatstraight face"
„Cand iti va fi dor de mine, aminteste-ti un singur lucru… m-ai lasat sa plec!"
„Cea mai grea lovitura in sufletul meu, este sa ma simt in plus acolo unde altadata eram totul!"
„Nu privi in spate, lasa-n urma tot ce-a fost. Tu incercai sa te ridici…. el te tragea in jos. Dar nu ceda cand stii ca inca mai poti, ca tine sunt putine dar ca el sunt toti!"

„Imi va fi dor…Imi va fi rece…Dar timpul nu va vindeca…Ci doar va trece…"
„Incerc sa ascund calvaru numit depresie si zambesc fals doar pentru buna impresie...happy"
„As vrea sa fiu cum o sa fiu asa ca lasati-ma sa traiesc cum stiu. Lasati-ma sa fac si bune si rele ca sa stiu macar ca sunt greselile mele..."
„Te iubesc dar las’ ca-mi trece… oh go on laughing"
„Va veni o zi in care imi vei spune: acum sunt pentru tine, nu pentru alta… iar eu cu lacrimi in ochi iti voi raspunde: ai fost pentru mine, acum fii pentru alta…straight facecrying
„Apusul lasa in urma o amintire, rasaritul aduce o speranta… Intre apus si rasarit sunt ore fara viata, ore in care par vacuri. Incepusem sa te iubesc…"
„Ma vei gasi intr-un album de mult uitata, ma vei privi si vei sopti: a fost odata crying
„Din 10 prieteni stii ca 5 sunt falsi…Iar daca apare o prb…ink 3 fac pasi…D obicei ii citesti rapid… P cei care iti zambesc…Ji d fapt nu te inghit…asta e despre prietenii care sa fie clar…Te-au lasat o data si sunt gata sa o fac iarwinking"
„Un om a spus candva o vorba mare, iarta-ti dusmanii pentru ca o sa-i enervezi mai tare!"
„Suntem piesele perfecte dintr`un joc de sah pervers … unde nu exista reguli si toti merg pe interes."
„Lipsita d orice cod moral…prefer sa fiu decat sa parwinking"
„Daca vreodata luna nu-ti va fi aproape, daca soarele va disparea, sa stii ca a mai ramas ceva: iubirea mea, care niciodata nu te va lasa… „
„Cand toata lumea este impotriva mea, tu esti langa mine sa ma sustii; x"
‚Nu mergi in urma, ca ma poti pierde, nu mergi nici in fata mea caci ma pot pierde de tine... TU mergi alaturi de mine si ma iubesti atunci cand merit cel mai putintonguePentru ca atunci am nevoie cel mai mult de dragostea tablushing"
„Atunci cand iubesti pe cineva, deseneaza un cerc in jurul numelui acelei persoana in loc de o inima, pentru ca inimile se pot frange, insa un cerc nu se sfarseste niciodatahappy"
„Ai fost prima mea iubire si am vrut sa te fac fericit, iti doresc sa ai parte de toata suferinta mea si sa o traiesti inzecit[winking]"
„Cel mai rau… ma doare faptul ca ma doare… sad
„Stiu, am un talent nativ…sa folosesc un zambet fin pe post de sedativ…[devil]"
„Va veni o data vremea cand in urma vei privi… ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii… dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATA numai amintirea spune ca… "Asa a fost o data!"
„Stiu cand sa rad, cand sa fiu suparata, cand in ochii tai sa fiu cea mai importanta fata.[winking]’
„Mersul ei de scena… Te baga in dilema… Vorbeste ca O profesoara… cu un cuvant te baga`n Boala… pozeaza pozitii proprii… iar voi TARFELOR da-ti Copy..."
„Fetele dulci sunt facute din miere si dulceata, iar fetele rele din J&B si gheata
si inca mai amlove struck

5 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Te roade invidia cand ne privesti? taci si uita-te in continuare ca ai ce sa privestibatting eyelashes

eu stiu sa cred si raul il ajung, eu stiu sa rad atunci cand mi vine sa plang

dragostea se naste din privir, creste pe buze, si moare in lacrimi

ma urasti? problema ta! bunul meu simt? depinde de al tau! copilaroasa? da, pentru. ca asa vreaubatting eyelashes [love struck]!

lasa-ma [dar nu-mi da pace] du-te [dar mai stai un p[ic stai acolo [ vino incoace]...[da-mi totul] nu-mi trebuie nimic!

spune-i stop cand te streseaza spune-i ca exagereaza, nu-ntelege? abereaza? apune-i PA si se calmeaza

nu ma cunosti, spui ca's fitoasa, te ascult atent, chiar crezi ca-mi pasa?

te scuz daca esti prea insistent oh go on eu sunt un drog iar tu esti dependent

lasa-ma cu textele ce nu ma intereseaza, lasa-ma cu lumea ce ma agreeaza!happy

uita-ma daca potibig grin sunt prea dulce ca sa-mi lasi tu un gust amar!

in lumea asta exista 2 tipuri de oameni : eu si cei ce isi doresc sa ajunga ca mine

spui ca m-am schimbat. ca nu mai sunt la fel, dr de fapt tu nu ai ajuns sa ma cunosti adevarat

nu privi in spate, lasa in urma ta tot ce a fost frumoshappy!

zambetul dureaza doar o clipa dar amintirile lor dureaza toata viata

cea mai mare placere in viata e sa faci lucruri despre care oamenii spun ca nu ai voie sa le faci!

ntrebari de pus, raspunsuri de dat, ganduri de ascuns, si oameni de uiitat!

si iti place cand te privesc asa?batting eyelashes

imi iubesc prietenii dar dusmanii ii ador pentru. kk invidia lor ma face sa fiu cu o treapta deasupra lr!

speranta ultima moare, viata nu-i o emisiune data in reluare, orice vis devine realitate. stii tu : ca-i al tau e pus deoparte

si cu cat incerc mai mult sa ma maturizez, cu atat imi place la nebunie sa fiu mai mik [:X]!

suficient de matura ca sa stiu ce vrei, suficient de copila ca sa ma fac ca nu-mi dau seama!

daca pentru un moment ai crezut ca o vei distruge, uit-o dupa putin timp: zambeste si e dulce!

stai uminte, tine minte ca te fac doar din cuvinte! n-am rabdare :0 gura moale... nu ma pune la incercarehappy!

| nononononono a răspuns:

"Prima data cand te-am vazut mi-a fost frica sa te ating, prima data cand te-am atins mi-a fost frica sa te sarut, prima data cand te-am sarutat mi-a fost frica sa te iubesc, acum ca te iubesc mi-e frica sa nu te pierd. "
""` Prietenia e lucru` cel mai greu de explicat. Nu e ceva ce se poate invata la scoala. Da` daca n`ai invatat ce inseamna prietenia. Inseamna ca n`ai invatat nimic! love struck""
„Am invat sa plang fara lacrimi, sa admir cu masca indiferentei pe chip, sa sufar razand de fericire.am oferit dragoste acolo unde trebuia sa ofer indiferenta!winking"
„'Tu In Fata Mea Esti O ZDREANTSZA.Asa Ca Nu Stiu Dce Crezi Ca Ti'as Da Vreo Importantsza':-J"
"Nu te baza pe faptul ca odata m'ai facut sa plang[:-J]. Am mai crescut[winking]"
""Culoarea ce'o iubeste sufletul tau, e culoarea ochilor meilove struck... iubeste`ma cand o merit cel mai putin pentru ca atunci am nevoie cel mai mult.sadlove struck""
""intr-un zambet si o lacrima de'a mea. Vezi speranta si puterea de a visa.love struck.""
""cheama ` ma love struck sunt langa tine happy. am fost ieri :X voi `fii si maine :*""
""Ai grija d prietena adevarata, pentru ca degeaba ai suflet sh inima daca n’ai un prieten adevarat care s le vindece atunci cand candva le raneste!"
„Pretuieste'ma.tot timpul tine'ma aproape. Poate maine sunt deja departewinking"
"Atunci cand nu stie ce simte, atunci cand greseste si minte. Ofera'i DRAGOSTEA ta.atunci are mai multa nevoie de ea"[sad]
"GeStuRi Ji ViSe /AtinGeRi InTeRzIsE`/zI de zI ma Cert Ku MinE/nu PoT rEnunTz`la TyNe[:-

| nononononono a răspuns:

"Ai grija de tarfa tabatting eyelashessa tE dOara inima cand tE Uiti la poza mea![:X]Daca Pt moment ai crEzut ca o vei distrugE[:X]uite`o dupa un timp zambEstE si E dulcE [:X]"
„Gandurile mele toate duc spre t`ne
Si in visele mele esti doar tu iubire
Doar tu esti jumatatea mea
Parte din inima mealove strucklove strucklove struck"
„Prietenii sunt cei care iti sunt aproape!
Nu cei care te barfesc pe la spate...
Atunci cand ti-e greu, iar ceilalti au plecat...
Cel ce ramane e ADEVARAT!"
"O sora am Doamne tine-o bine
La bine si la greu a fost mereu langa mine
Nu-i sora mea de sange
Da o iubesc ca pe ochii din cap
Pentru ea mi-as da viata de-ar trebui sa o fac"winking

„Se oftica fraierele toate ca ne'am intors...
Ati ajuns pe jos mai dativa'n sloboz...
gata! nu mai am:Xda' daca mai vrei da'mi un mesaj privat si tsi mai daulaughing)Funda?

| Daisy_5316 a răspuns:

♥ Spune-mi că stelele-s prea sus, spune-mi că orice vis e-n plus!

♥ Focul care-ţi încălzeşte inima sau îţi arde casa?

♥ Suflet călduros ca gheaţa din pahar!

♥ Sunt o dulce, da' nu cu toată lumea.

♥ Acel ceva special pe care doar la mine-l poţi găsi!:X
♥Azi mă simt bine! Doar eu contez oh go on!
♥Si ea e langa tine, dar doar in mintea ta day dreaming!
♥Si daca as depinde de tine, ai putea sa raspunzi de minebig grin?
♥Tu te mai suporti thinking
♥ Nu-mi mai cereti imposibilul, sunt destul de capabila sa vi-l dau.
♥ Baietii cuminti ajung in rai, cei răi ajung la mine!
♥Îmi permit să visez că pot s-ajung departe. Căci gropile astea frate te trezesc la realitate.
♥ Mai rar aşa fată.
♥ Dreptatea mi-o fac chiar "yoo", trec şi peste tine dacă n-am încotro.
♥ Pentru că mă prinde de mână şi-mi atinge inima.
♥Vezi tu, eu pentru ei sunt doar un oarecare
Da' pentru tine eram cer, pamant, luna si soare

| SilviuAk47 a răspuns:

***"Curajul e bun, dar daca intrece masura devine nechibzuinta." – proverb arab
***"Un barbat indragostit este mai dibaci decat o suta de avocati."
***"Daca strigi nu pot sa aud ce zici"
***"Cand uiti de propriile tale defecte, ajungi mandru."
***"Pentru ca intamplarea cea mai banala sa devina aventura este de ajuns sa incepi sa o povestesti." – Jean-Paul Sartre
***"Pentru un suflet insetat de placeri, fericirea nu este inca posibila, iar pentru un suflet fericit, placerile nu mai sunt necesare."
***"Glumind putem spune orice, chiar si adevarul." – Sigmund Freud
***"Daca-ti urmezi steaua nu poti gresi destinatia divina." – Dante Alighieri
***"Dragostea e ca randunelele, poarta noroc casei unde se aciueaza." – Emile Zola
***"Marile dureri sunt mute." – Nicolae Iorga
***"Un suflet trist este un suflet cu luminile stinse." – Arsenie Boca
***"Omul strica lucrurile mult mai mult cu cuvintele decat cu tacerea." – Mahatma Gandhi
***"Victoriile asupra femeilor sunt singurele care se obtin scapand prin fuga." – Napoleon Bonaparte
***"Nu lasa pe nimeni sa fie prioritatea ta in timp ce tu devii optiunea lor." – Albert Camus
***"Frumusetea nu este exterioara, frumusetea e data de lumina din inima."
***"Un om imbatraneste cand grijile iau locul viselor."
***"Nu-i mangaiati decat pe dusmanii vostri." – Caterina de Medici
***"Judeca un om dupa intrebarile sale mai degraba decat dupa raspunsurile sale." – Voltaire
***"A nu-ti respecta dusmanul inseamna a pierde o sansa de a-l invinge." – Lucian Blaga
***Îmi place sa cred ca te voi mai vedea, poate nu azi, poate cândva…
***"Sa nu crezi usor si sa nu iubesti usor." – Baltasar Gracián
***"Ce castiga cei care mint? Ca nu sunt crezuti cand spun adevarul." – Aristotel
***"Prietenia este o stea pe cand dragostea… dragostea nu este decat o lumanare. O sa-mi spui ca exista mai multe tipuri de lumanari si ca printre ele sunt unele mai bune; cea trandafirie e cea mai buna, dar oricat de trandafirie ar fi lumanarea, tot se topeste, pe cand steaua straluceste mereu."
***"Prietenia e un fel de rai." – Nicolae Steinhardt
***
"Intotdeauna iarta-ti dusmanii. Nimic nu-i agaseaza mai mult." – Oscar Wilde
***"Sunt lacrimi asa de grele si de fierbinti incat ochii nu le pot plange. Ele zac in inima arzand-o." – Nicolae Iorga
*** sunt unii pictori care transforma soarele intr-un punct galben. altii care transorma punctul galben in soare… voi transformati cuvantul dragoste intr-o balada ce va dainui peste veacuri.
***Daca ai vointa poti muta si muntii,dar daca ai creier ii lasi acolo,ca nu te deranjeaza
***Lumea aude,vede si vorbeste…din pacate vede rau,aude putin si vorbeste prea mult!
***Somnul este drogul meu, patul este dealer-ul si alarma ceasului meu este politia.
***Oamenii se impart in doua categorii: cei care ma plac si cei care nu au gusturi!
***Traim in epoca telefoanelor inteligente si a persoanelor fara creier.
***Pentru o viata sanatoasa evitati :prietenii falsi, minciuna si excesul de incredere!
***Fac ce vreau, unde vreau, cand vreau…daca ma lasa mama.
***Singura? Nu! Sunt intr-o relatie cu libertatea!
***Oamenii spun ca fara dragoste nu putem trai.Eu cred ca oxigenul este mult mai important!
***Daca nu vrei sa te alegi cu o inima franta, prefa-te ca nu ai una!
***Dragostea este ca ciupercile.Nu stii daca este buna sau rea decat dupa ce este prea tarziu.
***Cand simti ca viata nu are nici un rost, gandeste-te la cei care mai au doar o zi de trait.
***O persoana puternica e cea care, cu lacrimi in ochi, zice "Sunt bine!"
***Nu conteaza ca mergem la somn in paturi diferite.Conteaza ca vom dormi cu gandul unul la celalalt!
***Nu inteleg de ce toata lumea vrea o iubire ca in filme.Un film tine doua ore!
***Si noi,astia frumosi,suntem uneori deprimati…dar ne uitam in oglinda si ne trece!
***Cand cineva e foarte dulce cu tine nu te entuziasma prea tare,chiar si cea mai buna ciocolata are un termen de expirare!
***As vrea ca Banii mei sa faca s*x in Portofel sa se Inmulteasca!
***Nu alerga dupa femei! Alearga dupa bani si femeile vor alerga dupa tine!
***Femeile fac din nimic trei lucruri: salate,coafuri si drame!
***Niciodata sa nu te indoiesti de frumusetea ta! Tine minte! Cantarul e defect, lumea e invidioasa si oglinda e stramba!
***Cand esti in pat cu amanta, nu uita ca locul tau de langa sotie este vacant!
***Numarul INFINIT e par sau impar?
***Cand vei cauta o mana de ajutor, o vei gasi la capatul bratului tau!
***Galileo e mort, Einstein e mort…si eu tusesc deja!
***Cel mai bun anticonceptional este un NU hotarat!
***Cercetarile arata ca 90% din barbati nu stiu sa foloseasca prezervativul.Acesti barbati se numesc…tati!
***Cu adanca durere in suflet,anuntam disparitia dintre noi a celui care a fost si nu mai e…Doru D. Munca!
***Pisicile,spre deosebire de oameni,isi ling numai propriul fund!
***La propunerea lui Ion Iliescu,orasul Baicoi se va numai Maidraga!
***Tocmai vorbele ramase nespuse sunt greu de uitat
***Anunt pentru femei: Nu cautati barbatul perfect,astazi stau in casa!
***Daca este a patra zi la rand cand n-ai chef de munca inseamna ca maine este vineri!
***Eu sunt cine sunt, aprobarea ta nu este necesara.
***Adevarata fericire consta in lucrurile mici : o mica vila, un mic iaht, o mica mostenire…
***Marimea nu conteaza, poate fi oricat de MAREEEEE!
***Femeia este ca un fotbalist.Sta intinsa si geme, iar tu te gandesti daca simuleaza sau nu.
***Barbatii sunt ca motanii – atunci cand se lingusesc pe langa tine fie au nevoie de ceva, fie au facut vreo prostie!
***E imposibil ca sfarsitul lumii sa vina in 2012! Am acasa conserve care expira in 2013!

Poateti Place Vreunullaughing