| cainerau a întrebat:

Buna!
As vrea un sfat...
Sunt indragostita de un baiat, si nu stiu ce sa fac sa-i spun ca-l plac sau sa nu-i spun?
FUNDA!

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Spune-i ce simti pentru el

| grab a răspuns:

Sa-i spui.
Dar nu te supara daca te refuza putin, e posibil sa nu fii tocamai genul lui.

| fuzzer a răspuns:

Spune-i ceea ce simti, si acorda-i atentie.

Daca sentimentul nu e reciproc, nu are rost sa mai insisti.

| ellaells a răspuns:

Spune-i... Poate mai tarziu vei regreta ca nu ai avut curajul sa ii spuiwinking

| Thebestkiller a răspuns:

Eu zic sa nu ii spui.M-ai bine lasi sa vada el ca-l iubesti.

| LiVeeee a răspuns:

Buna,cel mai bine ii spui ce simti pentru el iar daca el te va placea la randul lui iti va spune, daca nu mai sunt destui, nu e singurul happy

| ConstantinCyofu a răspuns:

Buna!
Ai putea incepe prin ai spune ce simti pentru el, un baiat se lasa usor cucerit, mai ales daca o fata ii spune ce simte pentru el, cand faci asta incearca sa zambesti si sa te uiti in ochii lui, asa o sa fie mai greu sa te minta in legatura cu ce simte el pentru tine. Ce de-al 2-lea pas trebuie el sa il faca, adica sa te invite la suc sau la o prajitura ceva. happy Sau poti sa incerci sa ii dai de inteles ca ai vrea sa iesiti impreuna la un suc sau mai stiu eu ce. Usor o sa inceapa o relatie frumoasa si poate chiar una care nu o sa se destrame asa usor. Dar trebuie sa comunicati amandoi, sa nu tine-ti secrete unul fata de celalt. Poti sa tii unele doar daca aceste ranesc persoana iubite. Sper ca ti-am fost de folos.