| isabella a întrebat:

aseara am visat un vis ff ciudat.se facea parca ca eram gravidastraight face si nu vroiam sa pastrez acel copil pentru ca imi era rusine de ce o sa zica lumea. Iar mama tinea neaparat sa pastrez copilul iar eu ii tot repetam ca nu vreau, ca ce se va intampla cu mandria mea, si daca nu ma lasa sal avortez ma sinucidlaughing. cam ciudat visu dar nu stiu ce a putut sa insemnestraight face

3 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

A fost un simplu vis din care poti deprinde o invatatura pentru a nu ajunge in stadiul de a face avort sau nu inainte de vreme.

| nodeerskulls a răspuns:

Inseamna ca exista un conflict de interese intre tine si mama ta. Tu vrei ceva, iar ea vrea cu totul altceva, iar tu vrei sa fie ca tine sau nimic. Ti-e teama sa asculti de mama ta in acea privinta din cauza posibilei impresii pe care ai putea sa o lasi lumii.

| KatherinePierce1864 a răspuns:

Pai a fost un simplu vis. Poti sa te gandesti un pic la asta pentru ca daca iti incepi viata sexuala si mai ales prima oara fara prezervativ atunci trebuie sa iti dai seama ca daca ai deja copilul nu toata lumea va sti (daca nu dechizi gura, si spui la toata lumea), si poate parintii tai vor fi intelegatori si vor vrea sa il creasca ei (si cu ajutorul tau desigur) ca sa nu te arate lumea cu degetul. Dar sper ca esti destul de desteapta sa nu faci prostia de a avorta sau de a ramane gravida de mica. Sper ca ti-am fost de ajutor! fundita?