| anonim_4396 a întrebat:

Astazi diriga ne-a propus un joc: sa scriem un biletel cu numele nostru, sa le adunam la un loc si sa extragem cate unul la nimereala, iar a carui nume era scris pe biletel, la acea persoana trebuie sa facem un cadou de craciun, de 10-20 lei sau mai mult. Chestia e ca mie mi-a picat numele dirigintei si nu stiu ce sa-i cumpar (in afara de flori). Aveti voi ceva idei?
P.S. Diriginta e profa de engleza si e tanara.

3 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Fiind vorba despre dirigintă, va trebui să depășești puțin suma de bani propusă pentru a-i putea lua ceva frumos.
Poți alege dintre următoarele:
1. Parfum
2. Lănțișor finuț de argint
3. Brățară finuță de argint
4. Cercei (dacă poartă altceva în afară de aur)
5. Ceas
6. O carte de engleză
7. Ceva specific Crăciunului (un brăduț mic, sau am văzut globuri mari și foarte deosebit pictate)
8. O crăciuniță (floare)
Uită-te prin mai multe magazine înainte să dai bani. Nici nu îi poți lua ceva de sute de lei în condițiile în care suma propusă de voi este 10-20 lei, dar nici nu te poți duce cu o garoafă.
Cere-i sfatul și mamei tale. Sigur te va îndruma bine.

Toate cele bune și succes în găsirea cadoului potrivit!

| corbulalbrosu a răspuns:

Un ghiveci cu o orhidee superba poate reprezenta cel mai minunat cadou de craciun ce-l poti oferi profesoarei tale.

| GreenVoid a răspuns:

Ia.i o carte in engleza. big grin