| Pupily92 a întrebat:

Buna!
Ati avut vreodata negi(nigei, veruci)? Cum ati scapat de ei? Sau poate stiti pe cineva care a trecut prin asta.
Am 3 negi pe degete:unu il am de un an si ceilalti doi sunt micuti si unul langa altul.Am incercat cu rostopasca si nimic.Acum folosesc o tinctura de otet si cartof(se curata cartoful de coaja, se taie feliute, se pune intr-un borcan si peste se toarna otet, apoi se inchide borcanul si se lasa asa 7-8 zile. apoi se aplica pe neg si te legi cu pasament sau plasturi)care il aplic seara inainte de culcare, iar dimineata il dau jos si aplic niste picaturi VEROLIT"solutie impotriva negilor" care, se pare ca nu da randamente. Ceva negru(cred ca este radacina) se vede ca iese la suprafata, dar incepe deja sa ma usture si sa ma doara. Am mai avut un neg acum 2 ani si am scapat tot cu aceasta tinctura.plangeam de durere si mi-a ramas semn.
Vreau sa-mi dati niste tratamente ceva naturiste.

Nu vreau link-uri cu solutii sau sa merg la un cabinet. vreau sa-mi spuneti cu ce v-ati tratat voi.

Multumesc. O zi buna.

Răspuns Câştigător
| Fvn a răspuns:

Era o crema de la school parca sau da-te cu rostopasca...
mie asa mi-au trecut tongue

1 răspuns:
| Ana a răspuns:

Am avut si eu negi si cu rostopasca mi-au trecut.