| Anna98Anna a întrebat:

Azi dimineata a plecat cea mai buna prietena a mea cu sora ei in franta definitiv bineinteles ca mai vine in vacante dar e foarte rau fara ea.Mai am o prietena buna dar si ea se va muta in alt oras in august.Bine ca mai am prieteni si la scoala dar ele doua erau cele mai bune prietene ale mele eram cu ele mai mereu.Vi s-a intamplat asa ceva vreodata sa plece prietenii vostri cei mai buni?

9 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Nu am patit asa ceva niciodata si nu imi doresc sad imi pare rau pentru tine, incearca sa pastrezi legatura, vorbiti la telefon, pe messenger sau prin mesaje.

| Floreenofficial a răspuns:

Pai da. dar vorbesc zilnic la telefon cu ei si asta face distanta sa nu mai fie un impediment.
+ ca vb si pe mess. happy

| medgirl a răspuns:

Da, dar nu pentru totdeauna, doar pe vacanta au plecat.inteleg ca iti este foarte greu, dar te sfatui sa pastrezi legatura strinsa cu ele si iti va fi putin mai bine si cred ca ar trebui sa esi cu alte prietene.care poate cu timpul vor ocupa locurile fetelor care au plecat...
Sincer imi pare rau pentru tine. sad

Bafta!

| Special_girl a răspuns:

Da, au plecat pe vacanta doar, dar mi-a fost extrem de greu, nici nu vreau sa-mi amintesc.Imi pare rau ca ti s-a intimplat dar vei vedea ca cu timpul iti vei face alte prietene bune si totusi tine legatura si cu acestea 2.

| Anna98Anna explică:

Ea s-a mutat definitiv in franta.

| Ralucarrie a răspuns:

Da si e dificil, dar daca esti o persoana deschisa, locurile lor vor fi umplute imediat...

| Diana_7451 a răspuns:

Mi s-a intimplat. Si pot sa-ti zic ca foarte greu am trecut peste asta. Parintii ma incurajau, si-mi ziceau ca o sa-mi gasesc alte prietene. Mie mi se parea practic imposibil.Noi ne cunosteam din clasele primare. Dar viata continua. Prietenii vin si pleaca. Dar mereu trebuie sa tinem legatura cu ei. Eu si azi le mai telefonez.Cred ca ele la fel sufera. Inchipuieti si tu: tu ai pierdut doua prietene, dar ele au pierdut totul. Ele au pirdut scoala, prietenii, colegii, tara., etc. Tu trebuie sa le intelegi si sa le admiri pentru forta de care au dat dovada. Te inteleg, iti este greu, dar toate ranile se vor inchide cu timpul. Iti urez succes. Papa.
PS: Astept funda daca te-am ajutat cu adevarat.

| Bella_3622 a răspuns:

Nu nu mi-sa inamplat. Si este chiar foarte trist sad. Mie mi-a murit prietena cea mai buna acum un an, si pana si acum ii simt simpsa enorm. Dar prieteni vin si pleaca. Stiu ca o sa iti fie dor de ele. Dar cu fata care pleaca in august poate o sa te mai vezi. Tu ai norocul asta. Dar eu?crying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si mie mi s-a intamplat sa plece din tara prietena mea cea mai buna cu sora ei si la un an dupa ce a plecat am aflat ca a murit dar de fapt nu murise si ne-am regasit acum dupa 9 ani jumate