| anonim_4396 a întrebat:

Azi la ora de romana directoarea, care este si profesoara mea m-a scos in fata clasei sa ma prezint (mentionez ca sunt clasa 9) si dialogul dintre mine si ea a sunat cam asa :
ea : - Esti foarte frumusica! Vrei sa participi pentru Miss Boboc?
eu : -Nu!
ea : De ce?
eu i-am zis motivul pe care nu-l mai scriu aici si ea a zis : - Poate te mai gandesti...
De atunci colega mea, cu care ieseam, vorbeam mereu de cand ne-am cunoscut ma ingora, ma ironizeaza, se uita urat la mine etc. Oare din cauza spuselor doamnei directoare? sad A si sa nu uit... De atunci ii spune unei alte colege ca are cele mai multe sanse sa iasa Miss Boboc, ca e cea mai frumoasa din clasa etc.
Oare de la ce toate astea? Nici macar nu vreau sa particip... Nu inteleg ce este in capul ei.

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ti-e greu sa intelegi ca e geloasa?
Invidia si gelozia au stricat multe asa zise prietenii.
Prietena si colega ta,te-a vazut complimentata in fata intregii clase,ti s-a propus sa participi la Miss Boboc si tu ai refuzat(!),a vazut ca ti s-a dat o atentie "speciala" si tare ar fi vrut sa fie ea in locul tau,s-ar fi simtit in al noualea cer cu toti ochii atintiti asupra ei si,in nici un caz,nu ar fi "ratat" sa participe la concursul de Miss!
Nu fii naiva,traiesti intr-o societate in care liderii au totul,inclusiv antipatia celorlalti.
Inteleg din postarea ta ca esti un copil bun si serios si nu te intereseaza desertaciunile femeiesti.Ei bine,prietena ta nu e asa si bine ar fi sa stai de vorba cu ea si sa-i explici cum vezi tu lucrurile.
Daca nu intelege,nu e vina ta, inseamna ca nu-ti poate ierta faptul ca esti frumoasa...
Si, va trebui sa-ti cauti alta prietena!

| CryssCrySta a răspuns:

Explica-i ca nu vrei sa participi si ca nu ar trebui sa fie geloasa pe tine.

| dreamgirl16 a răspuns:

May...e doar geloasa pe tine,ca te-a remarcat direct taoh go onCu astfel de pers nu prea ai ce discuta! lasa`le impace mai bine,daca se crede asa de frumoasa,atunci tu cel mai bine ar fi sa iti faci alta prietena in clasa,succes:*

Sa ai grija de tine si cu cine te imprietenesti la liceu,mai ales in leg cu balul bobocilor, fetele sunt invidioase, se dau drept prt tale si dp... te fac de rusine