| anonim_4396 a întrebat:

Azi la scoala o colega de clasa( sunt a 7a) tot spunea ca ea isi v a face tatuaje, multe piercinguri si tot felul de chestii...Si am intrebat o -dar parintii tai te lasa? si mi a zis ca da straight face
Voi ce parere aveti?

3 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Multi parinti sunt inconstienti. Cred ca daca le lasa copiilor mai multa libertate ii vo face mai fericiti si se vor intelege mai bine.
Chiar daca copilul gaseste in parinte un prieten, el are uneori nevoie si de cineva mai matur care sa-l certe cand greseste.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate ca o lasa ca sunt si parinti inconstienti si nepasatori, sau poate e doar gura de ea si daca ar afla ai ei as rupeo cu bataia

| MalleusMaleficarum a răspuns:

A zis că îşi va face; dacă nu a menţionat o dată anume sau că va fi în viitorul apropiat atunci e foarte posibil să se fi referit de la 18 de ani încolo. Atunci nu mai depinde de părinţi şi nu mai are nevoie de acordul lor, deci poate să facă ce doreşte.
Cât despre faza cu părinţii: te asigur că mânca rahat cu polonicul, şi că a minţit doar pentru a se "da mare" în faţa voastră.
Pun pariu că dacă ar fi auzit-o mă-sa sau ta-su ar fi bătut-o cu coada de la mătură pe spinare.