| SweetieBeibby a întrebat:

Buna`! Baiatul de care imi place e cu un an mai mare decat mine.Intr`o seara un baiat din clasa cu el a venit la noi, am povestit, si am aflatnsite lucruri despre el.Ma rog. vreau sa spun ca in alta seara am mers cu prietena mea in oras,ne-am plimbat,iar baiatul de care imi place era cu acel coleg de`al lui au zis sa mergem al ei,doar ca mie imi era rusine,intr-un final ne-am pus pe o banca,air ei au venit la noi,am povestit, nu prea aveam ce...dra am vazut ca baiatul de care imi place se cam uita la prietena mea, acum nu stiu ce sa zic...am inteles de la un amic ca ma place.dar cand merg la scoala se uita la mine.eu tot i-am zambit..pana in zilele recente, cand a inceput si el sa`mi zambeasca..Prietena mea se cam baga peste mine si vorbea doar ea, nu mai aveam efectiv ce sa zic.Acum va rog eu mult de to, am nevoie sa`mi spuneti ce credeti:Oare ma place? Si vreau sa stiu ce pot sa vorbesc cu el! Va rog mult de to, Fundaaa!:*Si.categoria.scuzati`..nush daca e potrivita.laughing

Răspuns Câştigător
| elizayo a răspuns:

Ia atitudine fata de prietena ta, adica daca ea stie ca tu il placi de ce se baga, ar trebui sa te puna pe tine in evidenta daca iti e prietena, iar daca el te va placea cu siguranata ti o va spune doar ca nici tu nu trebuie sa stai indiferneta

1 răspuns:
| Tase19 a răspuns:

Baietii trebuie sa faca primul pas mereu pentru inceperea unei relatii dar daca fata nu face macar juma de pas noi nu avem ce sa incepem. trebuie sai dai impulsul ala de care are nevoie ca sa duca la conversatii. Si legat de prietena ta incearca sa pui lucrurile la punct pentru ca se poate baga intre voi in orice clipa.