| anonim_4396 a întrebat:

Ca ma ma pot inscrie la liceul la care am intrat trebuie sa vina un parinte cu mine?
Am auzit ca nu, dar trebuie o copie a buletinului unui parinte. Asta e adevarat?
Sunt singura acasa si as fi vrut sa ma duc sa imi depun dosarul, dar nu am nici copie de buletin sad

1 răspuns:
| Adina_7794 a răspuns:

Pentru dosar iti trebuie cererea de inscriere ( din cate mi-aduc aminte de anul trecut mi-au dat-o cei de la liceu), cartea de identitate si certificatul de nastere (in copie legalizata), adeverinta cu notele si media generala obtinute la Evaluarea Nationala din clasa a VIII-a, foaia matricola pentru clasele a V-a – a VIII-a, fisa medicala. Iar cand m-am inscris eu a venit si mama cu mine, dar nu a facut nimic special, ci doar a completat cererea de inscriere in locul meu. Nu stiu, cred ca ai putea sa-ncerci sa mergi fara vreun parinte sau vreo copie dupa buletin a acestuia.