| Ingerfararipi333 a întrebat:

Cand am iesit ultima oara cu iubitul meu nu exista nicio problema adica totul era ok, parea putin rece l-am intrebat ce are si mi-a spus ca nimic. Cand am plecat m-a sarutat si mi-a spus ca ma iubeste si ca ne vedem saptamana viitoare (ne vedeam la saptamana pentru ca el este la Facultate in Bucuresti) ei bine... "ne vedem saptamana viitoare" nu a mai existat, evident l-am intrebat daca se simte ok si chestii chiar ma ingrijorasem ca nici nu mai vorbeam si mi-a spus ca este foarte stresat din cauza sesiunii. I-am spus ca il inteleg ca are foarte mult de invatat si ca exista stres dar chiar asa sa nu mai vorbim deloc?! Nu va ganditi ca sunt vreo din aia care vrea atentie din minut in minut, dar nici macar un mesaj pe zi nu mai dadea macar sa ma intrebe ce fac. Numai eu am tras de relatia asta in saptamana asta si in cea care a trecut, pana aseara cand i-am zis ca m-am saturat... mi-a dat seen si n-a zis nimic. Dupa un sfert de ora i-am spus ca sa nu se deranjeze sa mai raspunda, si ca am avut multe de invatat din indiferenta lui, si bafta pe viitor cu restul fetelor, ce credeti?! Mi-a dat seen. Si de aseara nimic, dar intra pe wapp, insta dar atat. Nu ma baga in seama macar sa discutam daca nu mai vrea sa continuam, m-a lasat asa "cu ochii in soare". Am cerut si sfatul mamei mele si mi-a spus ca sa il las daca doar eu trag de el si lui nu ii pasa. Credeti ca am procedat corect in ce i-am zis? Vreau sfaturi si de la voi, sa il caut tot eu? Sau sa astept? Multumesc frumos!

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Normal ca sa nu-l mai cauti deja ai sunat ca o disperata, daca continui sa insisti doar il stresezi si mai mult, sa nu crezi ca daca insisti sau ii trimiti ceva romane, gata iti si raspunde. Omul cand n-are chef de tine daca il mai si stresezi, mai ales cu mesaje de genu, inrautatesti situatia.
Acu nu stiu sa-ti zic ce are gagica-tu, poate sa fie si stresat din cauza examenelor si sa n-aiba chef sa vorbeasca cu oamenii, desi eu sincer cand sunt stresata chiar simt nevoia sa vorbesc cu al meu ca sa ma mai linistesc.
Mai e si varianta sa-si fi gasit vreuna prin Bucuresti si de aia sa uite usor de tine, probabil inca n-are treaba cu ea dar i-a atras atentia sau abia au inceput sa vorbeasca, aka asteapta sa vada daca iese ceva si daca are rost sa se desparta de tine pentru ea
Mai e si varianta 3 cand poate esti stresanta fara sa-ti dai seama si s-a saturat si incearca sa se desparta dar nu stie cum

| darrio2007 a răspuns:

Probabil ca tu nu esti cam ceea ce isi doreste el. Si, cred ca il inteleg.

| Andreeush a răspuns:

Poate nu ai știu să îl înțelegi și el fiind stresat cu examenele nu a mai fost in stare să facă față situației.
Lasă-l un timp și vezi dacă te căuta.

| OldSoul a răspuns:

Nu-l mai cauta, i-ai spus tot ce ai avut de spus, acum lasa-l in pace.
Iti recomand sa te detasezi de el, chiar daca va reveni, nimic nu va mai fi la fel, deci nu merita sa te consumi pentru o relatie care va schiopata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai Procedat corect. l-ai indepartat si tu prin comportamentul tau, intr-o relatie nu e nici o datã de vina un singur partener. Dupã parerea mea lasã sa decurga cateva zile nu-l mai cauta. Limpezeste-ti putin gândurile si discutati dupã fata in fata problemele voastre si ce aveti nevoie unul de la celalt.

| Teo29 a răspuns:

Optiunea 1. : Se pare ca omul nu e suficient de barbat sa iti zica ca nu mai doreste sa continuie relatia cu tine ( probabil ca nu are vreun motiv serios sa zica sau sa faca asta, poate din acest motiv si evita sa -ti spuna ceva...) ori ca si-a gasit alta fata si la fel, este las si nu zice nimic.

Optiunea 2 : Discuta intre timp cu vreun prieten de al lui mai apropiat, vezi poate are omul si alte probleme care nu tin doar de tine ( jocuri de noroc, anturaj rau, etc ) si poate are nevoie de sprijin mai mult ca oricand din partea ta dar nu iti zice pentru ca nu vrea sa te vada suferind, iar tu poti intelege totul gresit.

Una din aceste 2 posibilitati cred ca exista, trebuie sa descoperi realitatea si sa iei o decizie in functie de situatie.