| SiMpLa a întrebat:

Buna caut un film dar nu imi amintesc exact numele era gen dragoste-drama l-a dat si pe acasatv acum ceva timp.In film este vorba de un adolescent mai rebel care se indragosteste de o tipa considerata demodata si la inceput baiatul se ferea de ochii prietenilor pentru a nu il vedea in preasma fetei, intr-un final afla ca fata sufera de o boala rara si trebuie sa moara tatal fetei fiiind preot ai casatoreste si la final ea moare...era asa frumos am si plans la el. Poate va amintiti voi numele filmuluitongue mersi Funda

Răspuns Câştigător
| anonima97 a răspuns:

Walk to remember, parca asa se scrie sau a wall to remember, sigur e asta.stiu e super

3 răspunsuri:
| Th3eo a răspuns:

Se numeste A walk to remember. Este superb acest film si foarte tristsad

| sunset a răspuns:

Pasarea spin?

| NobodyElse_3368 a răspuns:

Filmul se numeste A Walk To Remember(O iubire de neuitat)

Landon si prietenii lui sunt cei mai cool baieti dintr-un liceu din Beaufort. Jamie e opusul lor, nimic nu pare cool la ea. E fiica preotului si poarta haine largi, care ii ascund formele. Cand o farsa a lui Landon se termina prost, directorul liceului il obliga sa joace in piesa scolii, activitate in care e implicata si Jamie. Petrecand tot mai mult timp alaturi de ea, baiatul descopera dupa un timp... ca s-a indragostit! Landon este nevoit sa renunte la prietenii sai pentru a-si petrece timpul cu Jamie, el incercand sa-i implineasca toate visurile fetei.