| ukukuku a întrebat:

ce imi recomandati pentru albirea dintilorhappy
FUNDA.

7 răspunsuri:
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Consultarea unui doctor stomatolog happy.
*-*

| Mangustă a răspuns:

Bicarbonat de sodiu. Si eu aveam o atitudine sceptica in privinta lui, insa chiar functioneaza. Nu folosi zeama de lamaie pentru ca nu ajuta si scade si din eficienta bicarbonatului. Acesta reduce aciditatea din gura, iar lamaia o aduce la loc. Ai putea sa pui direct peste pasta de dinti cam de 3 ori pe saptamana si in rest sa faci gargara seara si dimineata (1 lingurita la un pahar de apa calda).

| VanillaCh0c0 a răspuns:

Dimineata si seara, in timp ce te speli pe dinti, puneti jumatate de lingurita de bicarbonat de sodiu pe periuta alaturi de pasta de dinti. Dinti tai vor fi cu o nuanta mai albi in doar 1 saptamana happy De asemenea, merele ajuta happy Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Periuta + pasta de dinti.
Am vazut azi la Kanal D ca cica daca dai cu coaja de banana/portocala pe dinti, din cauza acidului aflata in ea elimita tarturul (sau ceva de genul, cuvantul ala ciudat).

| dbcovrigeldb a răspuns:

Bicarbonat de sodiu & suc de lamiie..mai intii pui bicarbonatul de sodiu, aprox. o lingurita (cu virf), apoi torni suc de lamiie pina se formeaza o ''pasta'' happy are efect..pe mine m-a ajutat ).
P.S:ai grija sa nu inghiti solutia happy
Bafta! fundita happy?

| Popdianna a răspuns:

Eu am găsit aici https://albiredinti.cabanova.com

Sper sa te ajute