| pau94 a întrebat:

ce parere aveti despre :arabi in principiu egipteni; casatoria cu un astfelde barbat; femeia care accept o relatie cu un musulman; si chiar despre religia lor?

Răspuns Câştigător
| IsabelaIssa a răspuns:

Esti fata? Sper ca nu ti-ai gasit vreunul tongue Nimeni nu are o parere buna din cauza religiei lor. Religia lor insa nu e diferita de a noastra si nu religia in mod direct ar fi vina, ci gandirea lor inapoiata. Daca vrei sa iti caut pe net exemple o sa te ingrozesti. Sunt mari cuceritori, au suflet bun, sunt darnici, te ajuta, nu te lasa in strada daca nu ai un loc unde sa stai, nu te lasa sa mori de foame. Daca le-ai gresit cu ceva iti ia capul fara sa clipeasca, iti mutileaza fata, si asa mai departe. Coranul nu spune ca femeia trebuie calcata in picioare, si nu spune ca au dreptul sa fie violenti cu femeia lor si cu ce nu le convine. Au cate femei vor, fara sa le poti face nimic. Tu ca sotie a lui, nu ai nimic de spus. Esti buna doar sa ii cresti copiii si atat! El face ce vrea, pleaca unde vrea cu cine vrea, tu stai doar acasa, in straiele specifice, si nu iesi decat cu soacra la cumparaturi sau la prietenele ei. Deci daca te bate gandul vreodata de o relatie cu vreun musulman ti-as zice sa iti vezi de treaba. Nu sunt povesti, si vorbe. E realitatea. Nu ai voie sa ridici privirea din pamant la alt barbat! Cand am zis sa gresesti la asta ma refeream ca mai mult nu apuci.

1 răspuns:
| Albastru45 a răspuns:

Majoritatea arabilor sunt foarte ok, sunt putini cei agresivi, dar totusi sunt destui.In ceea ce priveste religia, e o prostie, exact ca toate religiile si nu trebuie luata in considerare.