| tania0cool a întrebat:

Buna!
Ce sa fac atunci cand prietenii ma enerveaza? Mai exact cand sunt a doua varianta.De exemplu si ieri,am fost la o prietena acasa cu inca o fata si ne jucam pe calculator,povesteam,iar fata la care am mers a intrebat-o pe cealalta daca nu vrea sa doarma la ea. Apoi o sunat-o pe mama ei,care a fost de acord si cealalta la fel(eu m-am simtit exclusa). Pe urma, eu am intrebat-o pe fata aia: Sa mai stau? (sa vad ce zice) Iar ea o raspunsbig grinaca vrei stai pana la sapte(deja era 7 imediat)
Cand am plecat abia m-au salutat si am plecat suparata acasa pentru ca nu mi s-a parut frumos.Adica, daca numai aia vroia sa doarma la ea nu ar fi trebuit sa o intrebe de fata cu mine si tot sa faca gesturi de bucurie.
Va rog ajutati-va! Ce sa fac in cazuri de acestea?

Răspuns Câştigător
| Florenta16 a răspuns:

Nu faci nimic. Ai putea sa ii reprosezi, dar ii va intra pe ureche si ii va iesi pe cealalta. Trebuie sa te mentii calma, asta inca este o situatie foarte minora fata de cele pe care le vei avea in viitor. Bafta si Craciun fericit!