| Adde29 a întrebat:

Buna!
Ce sa fac ca sa ma ingras pana la vara?
As vrea sa am picioarele mai groase, adica sa ma ingras la gambe, coapse.si fese big grin. Ce sa mananc ca sa ma ingras, sau ce exercitii sa fac, care chiar sunt eficiente?
Dau funda, multumesc happy!

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la un nutriționist.
Ce înălțime, vârstă și greutate ai?
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Şi ce înălţime,ce greutate ai totuşi?
Nu spui înălțimea și greutatea!
Mănâncă bine.
Trebuie să încerci să mânci o gamă foarte variată de alimente,pentru a te asigura că organismul tău primeşte tot ce îi trebuie.
Puţin şi des.
Încearcă să mănânci alimente care conţin multe proteine cum ar fi peşte,carne,ouă,lapte,brânză, fasole, mazăre, conopidă, brocolli.
De asemenwa, ai nevoie de carbohidraţi cum ar fi pâine, paste, cereale şi bineînţeles o mulţime de fructe, legume proaspete.
Să nu excludem mişcarea, foarte importantă, evită sedentarismul pe cât posibil.
Te pup!

| bogdann97 a răspuns:

Mananca alimente bogate in proteine (carne oua lapte peste, etc), mananca mai mult ca de obicei si gustari intre mese, micul dejun sa il iei neaparat. si ca sa iti mai ingrosi picioarele fa genoflexiiuni si fandari!