| seena8616 a întrebat:

ce stiti pentru intarirea unghiilor? vreau ceva naturist :*

funda

Răspuns Câştigător
| mysterious a răspuns:

Printre cei mai importanti nutrienti pentru sanatatea unghiilor tale se numara vitamina A (citrice, varza, broccoli, rosii, morcov, spanac, porumb sau sparanghel), acid folic sau vitamina B 9 (broccoli, spanac, portocale, ficat de vita sau miel), vitamina B 6 (fasole, ovaz, cereale, cartofi, banane, carne de vita, carne de porc) dar si vitamina C (legume si fructe, in special citrice).

Pe langa faptul ca intareste unghiile, zeama de lamaie le albeste si le curata in profunzime. Stoarce o jumatate de lamaie, inmoaie o discheta de bumbac in sucul rezultat si sterge unghiile, insistand aproximativ 30 de secunde la fiecare in parte.

1 răspuns:
| HallyKity a răspuns:

Laptele, bea cate un pahar de lapte in fiecare zi si tineti unghiile in lapte cate 10 minute pe zi.happy