| Andreea1234789 a întrebat:

Bună! Cine a dat examenul Cambridge star grupa movers?
Ați putea vă rog să îmi spuneți cum este? Este ușor? Cum se dă? Cate greșeli pot sa am? Ce se întâmplă dacă nu îl iau?
PS:mâine îl am
Dau funda

2 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Eu am dat examen Cambridge, dar de nivel mai mare.
Nu se întâmplă Nimic dacă pici, doar că ai cheltuit niste bani.
Nu pot vorbi de " ușor " sau " greu " că asta depinde de nivelul de engleză. Nu e vorba de câte greșeli poți să ai, ci de câte puncte sa ai, nu ai oricum cum să-ți calculezi singură scorul mai ales la writing și speaking. Du-te relaxată, ce o fi, o fi și dupa examen uită de el ca durează o eternitate până primești rezultatele. Există multe ponturi pe net, caută-le, de exemplu să citești mai întâi grila la reading, ca să știi pe ce te axezi. Baftă ^^

| Gaby5CM a răspuns:

E easy peazy