Întrebare recomandată | Nesemnat a întrebat:

Cine stie un site bun pentru a invata engleza?

Răspuns Câştigător
| Kiki20098 a răspuns:

Eu folosesc site-ul Duolingo, sa stii ca e foarte bun, T-IL RECOMAND!

16 răspunsuri:
| FaraNumePls a răspuns:

Învață rapid engleza.ro

| christall a răspuns:

Te ajuta si google translate pentru ca poti sa apesi pe difuzor si sa si auzi cum se citeste

| AlexCristi97 a răspuns:

Duolingo iti recomand in caz ca nu stii deloc si vrei sa incepi de la 0

Răspuns utilizator avertizat
| FluturicaMicaMica a răspuns:

Nu știu un site, dar îți pot sugera aplicația Doulingo.

| AdrianTzar a răspuns:

Cel mai bine cred că o să înveți urmărind un canal de Youtube care are subtitrare și în limba română. Bineînțeles că după ce cunoști câteva noțiuni generale dintr-un manual de limba engleză. Învățarea continuă, notițe permanente cu noile cuvinte sau expresii te ajută.

| forlucky a răspuns:

Http scoala

| ImSnow a răspuns:

Cel mai usor mod de a invata engleza e sa te uiti la seriale/filme (asa am invatat eu) doar ca trebuie sa stii engleza basic.

| UnNimeniFaraNimic a răspuns:

Daca ai un smartphone, foloseste aplicatia duolingo. O sa te ajute mult!

| Lovemydoggy a răspuns:

Eu folosesc aplicatia Duolingo si este foarte folositoare

| adrianwebdev a răspuns:

Este o aplicatie interesanta, Hello English, o gasesti la aplicatii pe google play store. Are recenzii foarte bune 5 stele de la 444, 371 de persoane.
Sau poti invata de pe YouTube, te uiti la ceva si activezi subtitrarea in engleza daca este disponibila. Spor!

| Radu_Vlad_1998_2t8l a răspuns:

Stiu pentru telefon aplicate se numeste duolingo.
Pe aceasta poti invata chiar mai multe limbi

| mariahoran a răspuns:

Este buna si o aplicatie pe telefon. Eu am folosit aplicatia ''Aco''. Este si translator, poti sa si vorbesti cu robotul si poti si scrie.

| Atirelos a răspuns:

Duolingo e super

| Morariu_Eliza_2000 a răspuns:

Este o aplicatie.Invata engleza cu Aco