| alexandrastietotul a întrebat:

Buna
Contul acesta este al unei prietene dar voi pune si eu o intrebare :*
Voi da FUNDA
Am 15 ani jumate iar prietenul meu e major are 22-23 ani suntem impreuna de ceva timp si avem o relatie frumoasa foarte frumoasa
Parinti, prietenii lui sunt de acord cu nou ei ai mei nu nu este nimeni de acord cu el decat 2 frati ai mei atat il iubesc foarte mult pe acest baiat
Daca eu as face un copil cu el (sa zicem asa) si mama mea nue ste de acord nici atunci cu el poate sa il bage in puscarie si sa imi lase copilul fara tata?
Sau
Ce se poate intampla daca eu vreau sa raman cu tatal copilului si mama mea nu vrea
Tatal meu a murit sad E nu ma inteleg deloc cu maiacamea ma jigneste si ma blesteama zii de zi si m-am saturat de ea
Vreau sincer sa ma mut cu acel baiat si sa raman cu el
Cu toate ca nu este bine ca sunt mica el ma va lasa sa imi termin scoala stiu sigurc ca ma va lasa
Dar nu situ ce se va intampla
Nu vreau rasp in gen "Nu e bine ce faci lasate si chesti de genu nu voi renunta imi raspunzi la intrebare ce te-am intrebat bine. daca nu iarasi bien
Multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| LolaLollita a răspuns:

Scumpa, ai doar 15 ani. Daca te culci cu el si parintii tai ii fac plangere, el va suporta consecintele.

| BeAmazing a răspuns:

Hey! Din pacate inca esti minora si maicata trebuie sa aiba grija de tine! Pana la 18 ani esti sub supravegherea parintilor. Daca tu te muti la el (iubitul tau) si maicata cheama politia atunci o sa iasa naspa. Eu zic sa mai incerci sa mai astepti inca 3 ani sad! Desi pare mult dar inca esti minora si parinti raspund de tine (in cazul tau, maicata). Iar in privinta jignirilor si blestemelor, incerca sa o ignori, sa te gandesti ca este un radio stricat..sa nu o bagi in seama! Sper ca te-am ajutat! Mult succes!