| claude a întrebat:

Buna!happy...cred ca multi sunt in situatia mea.si anume "dependenta" de internet/mess...cum as putea sa ma concentrez mai mult pe scoala si alte chestii?happy

Răspuns Câştigător
| maria_1748 a răspuns:

Pai... ai putea sa iti faci o lista cu ce iti propui sa faci. De exemplu: azi citesc 50 de pagini, fac 3 probleme suplimentare a matematica, si alte lucruri. Sper sa te ajutebig grin. Poate imi dai si o fundita?big grin

2 răspunsuri:
| Miinato a răspuns:

Mda. asa si eu:
m-am gandit de mult la asta :
1. Ori sa`mi impun, ca doara am voints
ori tai netu straight face

| Hokaghe a răspuns:

1. scoate-ti netu
2.incearca sa iesi mai mult cu prietenii

eu ca sa ma las pur si simplu m-am deconectat de la net pentru 3 luni si in acele 3 luni m-am distrat ca niciodata big grin