| Maria2058 a întrebat:

Cu ce punctaj se trece mai departe la faza nationala la olimpiada de lb romana? Trece un singur elev pentru fiecare clasa? Locul II si III primesc ceva? Multumesc happy

2 răspunsuri:
| Adutza_Ada_1997 a răspuns:

Cu punctajul de peste 8.50.Pot trece si mai multi elevi dintr-o clasa.

Funda? :*

| deea4smile a răspuns:

Totul depinde de cati elevi au luat premii sau mentiuni la etapa nationala in anul precedent. Daca nu s-a luat niciun premiu/mentiune, atunci se califica doar primul elev din judet, dar daca s-au luat premii/mentiuni, se suplimenteaza atatea locuri cati elevi au obtinut ceva anul precedent. Sper ca ti-am fost de ajutor!