| bebelusasweet a întrebat:

Buna :* cum este prima experienta sexuala? adica doare? vreau raspunsuri serioase...articole sau clipuri cat mai detaliate. va ro g frumospuppy dog eyes! dau fundita si voturi celorlalte raspunsuri.

2 răspunsuri:
| XxBalonasheeXx a răspuns:

Nu este obligatoriu sa doara asa cum a spus @onu stiua.Pe mine nu m-a durut...Depinde cat de atenti sunt cei doi parteneri happy

| onusha a răspuns:

Se vorbeste foarte mult despre durerea primului (si uneori nu numai a primului) contact sexual cu penetrare. Si nu numai atat, se vorbeste ca despre ceva care este obligatoriu, ceea ce creeaza o stare de tensiune si frica majoritatii femeilor care isi incep viata sexuala. NU, durerea nu este obligatorie. Nu este obligatoriu sa doara, nu este obligatoriu sa fie neplacut. Primul act sexual cu penetrare nu este, obligatoriu, dureros. Durerea apare de multe ori dar nu din cauza actului sexual in sine ci din cauza comportamentului celor doi parteneri. Graba, lipsa de atentie, lipsa de cunostinte anatomice, lubrifierea insuficienta, inhibitiile, pot face ca prima penetrare sa fie dureroasa.

funda?batting eyelashes