| Secretarulanonim a întrebat:

Bună! Cum îi pot da de înțeles unui băiat că îl plac, prin gesturi?

Răspuns Câştigător
| vatadezahar24 a răspuns:

Bună! Încearcă să deschizi o conversație cu el, după care spune-i ca îți place să vorbești cu el și întreabă-l dacă și lui plăcere să vorbească cu tine.
Dacă nu pare interesat și nu depune efort în conversații nu prea are rost să faci ceva. Știu ca îti e greu să îi comunici direct ca îți place de el, de asta e mai preferabil sa dai de înțeles indirect chestia asta.
Dacă da semne de interes, poți face tu primul pas, însă de preferat este să facă băiatul primul pas, dar dacă îți place atât de mult de el poți încerca tu toate astea.
Sper ca te am ajutat!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ii zambesti de fiecare data cand il intalnesti.

| Hyperion7 a răspuns:

Petreceți mai mult timp împreună, împărățește-ti pachetul cu el, vorbiți și cam asta-i.

| StoicAnalysis a răspuns:

Ii zambesti mai des.

| elennaionela14 a răspuns:

Incearca sa il saluti mai des si sa ii zambesti