| Hezhex a întrebat:

Buna,cum sa scap de cosurile de pe barbie? Si am si cosuri langa nas, sus de obraji sunt negre si greu de spars dar vreau sa scap de ele fara sa le sparg nu contează sa dispară peste noapte, fiindcă mai este timp

Răspuns Câştigător
| AlinaaElena3 a răspuns:

Buna, si eu m-am confruntat o perioada indelungata cu acneea. Personal recomand sa te duci la un dermatolog pentru ca fiecare ten difera de la om la om, cauta un dermatolog care sa nu lucreze cu o anumita firma de cosmetice (risti sa iti recomande creme costisitoare si inutile) daca esti din Craiova iti pot recomanda eu un dermatolog foarte bun care lucreaza doar cu preparate naturale din farmacie.
Poti incerca si: o spalare doar cu apa calduta, un masaj cu un cub de gheata (ajuta la roseata si calmeaza zona) si o crema care contine ceva antibiotic/galbenele.