| aNoNimAt a întrebat:

cum sa scap de grasimea de pe coapse si fese?

11 răspunsuri:
| Ana a răspuns:

Regim alimentar + exercitii fizice
http://www.trilulilu.ro/nicolus/720237dfa56dcb

| Chocolate a răspuns:

Sport, sport, sport si iar sport, fara dulciuri, grasimi si creme anticelulita.

| Larette a răspuns:

Sa alergi, daca ai timp dimineata cateva ture.Succes!

| DiannaDi a răspuns:

Sa nu crezi in primul rand in cremele "minune" care te scapa de celulita pentru ca nu prea isi fac efectul, poate doar pe moment. cea mai buna reteta e "sportul". chiar si 20 de min. pe zi fac minuni. uite aici un site http://www.youtube.com/watch?v=-IdsJcnaLA8

succes!:)

| DrViorel a răspuns:

Buna! Exercitii pentru a slabi la pulpe, coapse si fese : fandarile sunt cele mai recomandate pentru inceput, da stiu e greu, dar trebuie vointa si trebuie sa iti faci un mic program. Iei o foaie de hartie faci un orar de luni-vineri si iti propui pe zi cate fandari sa faci, apoi vei bifa in fiecare zi pe acel orar ziua in care faci fandari, astfel cand iti este lene si nu faci intr-o zi sa vezi ca in acea zi nu ai facut sa simti un gol in acea saptamana. Cand vei incepe sa faci o saptmana intreaga te vei simti mandra si te vei incuraja pentru mai mult. Un a2lea exercitiu si cel mai simplu care ti-l pot recomanda este simpla miscare de jos in sus a piciorului in timp ce cu celalalt stai nemiscat... Slabirea este o ardere, definire, deci trebuie sa faci multa miscare si pe cat posibil repede. Alimentatie fara grasimi, nu din prima ci variabil eviti grasimile pe cat posibil, am mai recomandat acest tip de exercitiu la multe persoane si a mers, sper sa mearga si la tine, la multi clienti le convine, datorita faptului ca nu necesita mult efort si timp... O zi buna si bafta! Pt alte intrebari sau exercitii noi te astept pe id-ul meu mintecorpsuflet@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Facem schimb? Eu vreau sa pun tu vrei sa scapi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Obiectiv: 4 kg

Mese de 5 ori pe zi in cantitati mici, includerea unei mese usoare dupa ora 18h.

Dieta:

Timp de doua saptamani, in cazul in care nu suferi de nici o afectiune, poti incerca o dieta bazata pe carne, legume si peste, ulterior introducand fructe, lactate, paste fainoase si orez.

Optiuni:

Ora 9: 4 felii de sunca de curcan

Ora 11: ridichi si morcovi

Ora 14: muschi de vaca, piept de pui sau de curcan la gratar cu salate abundente cu rosii

Ora 17: 2 castraveti

Ora 20: legume in abur (brócoli cu morcov, fasole pastai), mancare de fasole, mancare de varza, salata de linte cu rosii si ceapa, supe de legume, peste la gratar, dovleac copt.

Carnea consumata va fi doar de pui, curcan si vita la gratar, fara a introduce in dieta salamuri, carne de porc sau carnati. Consumul de apa va fi de 1, 5l si iti recomand sa incerci cel putin 30 de minute de mers pe jos zilnic, desi pentru a pierde grasimea localizata in zona membrelor inferioare si abdomenului ar fi necesara atat o dieta echilibrata cat si practicarea unui sport cardio de trei ori pe saptamana in mod constant.

| kmee a răspuns:

Scuza-ma ca-ti spun, dar intrebarea ta e o intrebare retorica. Iti raspund, totusi. Variantele sunt mai multe: alimentatie adecvata, miscare/sport, liposuctie. Dar avand internetul la indemana, m-as mira sa nu gasesti nici un raspuns. Oricum, varianta mea preferata este: apeleaza la un nutritionist. Succes!winking

| criss16 a răspuns:

Sau ceva mai simplu si interesant in acelasi timp
>>>DNB

| criss16 a răspuns:

Sau mai simplus...
>>>>>DNB