| bibiloii a întrebat:

Bunabig grinbig grin vr sh eu niste statusuri noi...de dragoste,dar nu siropoase,d indiferenta...etc.:X::X fundahee hee

2 răspunsuri:
| libertat a răspuns:

Orice drum parcurs, e mai frumos in doi…"

Dac-ar fi sa am tot, ce ar putea avea cineva tot nu pot renunta,
Tot n-ar fi de-ajuns, tot ce am de spus
E ca fara tine pentru mine totul e nimic...

"love struck ♫♦ Te iubesc ♥♫ love struck"

La poarte sufletului meu...nu mai incearca numeni sa mai bata, caci cheia ai luat-o si usa-i incuiata! love struck

Undeva, cineva se gandesta la zambetul tau si se bucura de prezanta ta in viata sa. Asa ca atunci cand esti singur, aduti aminte ca cineva undeva, se gandeste la tine
love struck

N`am iubit p nimeni cu atata dor... si de-a fost ceva... a fost trecator.

Si o sa fie bine` chiar daca mai avem probleme`. iti`spun stai linistit`. `. ca multe vin si trec chiar`daca raman`semne`. orice`semn se vindeca`dupa o vreme`! [love struck]

As vrea sa poti sa te vezi prin ochii mei.Numai asa ti-ai da seama ce mult insemni pentru mine

maine de as pierde tot,eu stiu ca in inima ta tot timpul voi avea un loc love struck te iubesc:X

♥ Am alergat de frica unui gand. Care imi strange amintirile si mi le aruncã'n vant : )

De ce tin la mine atat de multe amintiri? De ce tin la tine atat de mult si tu nu stii?

Ma simt pierduta intr-o lume mare… ma simt tentata sa calc totul in picioare…

Poţi să uiţi de tine şi să te-nneci în alcool. Ştiind că sufletul nu se vindecă c-un paracetamol.

Nu tac,nu mă prefac,nu o să-i satisfac. Pe cei ce îmi pun beţe-n roate, pot să-i scuip în cap.

De ce să spunem "lasă" când ar fi multe de zis? Sau să facem la fiecare pas un compromis?!

Şi ţi-aş pune întrebări multe, multe… Da’ ştiu că răspunsurile tale vor fi mereu "…" puncte, puncte.

De ce să-i las pe altii să câstige? Eu pot să aprind dragostea oricând, nu ca altii care o vor stinge
Toţi în jurul meu îmi vând complimente, dar numai TU ştii să-mi oferi sentimente!♥♥♥

Au fost zile in care fara tine nu puteam sa stau, iar dupa cateva luni ai fost doar un motiv in plus sa beau.

Am pierdut tot ce aveam şi după aceea mi-am dat seama că nimic din ce am pierdut nu era al meu într-adevăr.

Da-mi tigara ca sa trag patru vise iar apoi da-mi un colt de rai ca sa uit de noi doi!

Nu ţine de mine să te fac un om mai bun. Chiar dacă eu aprind ţigara tot tu o faci scrum!

Ei îi place sa zâmbeasca si sa se veseleasca dar deseori plânge.Ea fuge de trecut, dar întotdeauna se gândeste la el si viseaza sa-l intoarca.Ea nu crede în minuni, dar tot îsi pune dorinte.

S`au adunat cativa ani speram la bine in continuare. Chiar daca au fost si clipe grele. M`au facut sa fiu mai tare!

♥ Ai plecat cand ne'a fost mai greu, si'asta ma doare. Imi spuneai ca ma iubesti, asta o spune fiecare!

Sunt o proasta ca te-am iubit
Desi nu e vina ta
Eu te vreau pe tine
Si u o vrei pe ea!

| PisSsy a răspuns:

Trecutul imi aminteste ca am pierdut ceva pretios, iar prezentul imi spune ca am castigat ceva la fel de valoros! (daca vrei la sfarsit poti adauga "Deci, nici o pierdere"hee hee Mi-a facut placere sa te ajut! si apropo asta nu o sa o mai gasesti nicaieri e compusa de mine:*)