| larrii a întrebat:

Buna big grin De Craciun trebuie sa ne facem cadouri in clasa ca intre colegi si eu trebuie sa ii cumpar ceva unui coleg. nu stiu ce ii place, e foarte retras... si nu l'as intreba ce vrea ca sa fie o surpriza. ma gandeam la un hanorac sau ceva, dar mi'e aiurea daca nu o sa ii placa :-s voi ce ziceti?

5 răspunsuri:
| G a răspuns:

Daca nu stii ce-i place ia-i ceva simbolic: o lumanare de craciun, o cana (pe care o umpli cu bomboane/ciocolatele), o carte, o ciocolata. sau incearca sa-l cunosti mai bine, sa afli macar culoarea lui preferata, sportul care-i place, ce muzica asculta, sau intreaba pe cineva in care ai incredere (ca sa fii sigura ca nu-i spune colegului... de fapt pana la craciun sigur toti o sa-si zica cui dau cadou, cel putin asa s-a intamplat la noi laughing ).

| lolavanity a răspuns:

Încearcă să'i »miroşi« stilul, iar dacă nu eşti sigură de ceea ce'i place în materie de modă, îi poţi lua un CD...de colinde!
Sau o carte, scrisă de un autor pe care el îl apreciază...
Succes!

| BackInTime a răspuns:

Pai o geaca nu de firma daca nu ai posibilitati nu uita ca gestul conteaza(Poate pentru el nu inseamna prea mult depinde cum il cunosti)

Nororc!

| Maadaaaa a răspuns:

Pai. gaseste si tu ceva simbolic. ceva de care sa isi aduca aminte ca e din anii de scoala. un bibelou sau un animalut de plus love struck, cred ca o sa ii placa.happy

| nnimeni89 a răspuns:

In aceiasi situatie ma aflu si eu:-s...Ma gandeam sa ii cumpar tot o bluza ceva, o cvolega mi-a zis sa ii iau un parfum ceva de la avon si inca vreo cevathinking Nu stiu c sa ii iau:-