| Andreea566aa a întrebat:

Bună, dacă raportez o persoana pe Instagram pentru mesaje cu solicitarea cu caracter sexual, sau cu amentatari si distribuirea imaginilor ce se va întâmpla cu contul acelei persoane? Știe cineva?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intra la reviziuire si daca administratia acelui site considera ca este nepotrivita si ca incalca reguulile de folosinta, ii va bloca contul.

| MistarGoGu a răspuns:

Pe Insta NU PREA mare lucru. Sa ii închidă doar contul dar isi face 10 in loc. Daca ti-a solicitat tie DIRECT Ceva fa capturi de ecran si mergi cu ele la Politie! Deja tu in intrebare vorbesti de SANTAJ adica chestie PENALA!

| MistarGoGu a răspuns:

Distribuirea de fisiere foto sau video de catre o persoana fara ACORDUL altei persoane in scop de defaimare sau ofensare constituie INFRACTIUNE! Daca cineva are poze sau filmari cu tine care consideri ca pot sa fie compromițătoare si le distribuie pe internet... ajunge la BULAU!