| bzkmhl a întrebat:

Daca sunt clasa a9-a si vreau sa ma transfer la alt profil in acelasi liceu, cum trebuie sa procedez? Trebuie sa dau diferente, chiar daca nu am terminat clasa a9-a? Dau funda

1 răspuns:
| Henrypericolpublic a răspuns:

Nu dar depinde. Dacă vrei sa te transferi din semestrul al II lea către alt profil parcă se ia în considerare media de la examen.De exemplu dacă ai 8si media de intrare e 8.80 nu poți sa te transferi.Mai ai o șansă după ce termini anul (clasa a IX-a sa te transferi dar trebuie sa înveți bine și media ta anuala sa fie mai mare decât cea mai mica medie din clasa unde vrei sa te transferi.