| anonim_4396 a întrebat:

dati-mi si mie un sfat ce as putea face, fostul prieten tot umbla dupa mine si am inceput sa le spun asta si prietenelor mele ca se tine dupa mine sa ne impacam.in seara acesta a inceput sa imi spuna(pe net) ca el vrea sa vorbim fata in fata ca a auzit discuti despre el fiind spuse de mine(se refera la lucrul ca le-am spus prietenelor ca umbla dupa mine cred) etc. si i-am spus ca nu am timp sa ies cu el sa stam de vorba si tot insista a spus ca vine dupa mine la liceu sa vorbim apoi i-am spus ca nu pot si a spus ca maine vine dupa mine la un eveniment la care ma duc sa vorbeasca cu mine ca stie ca ma duc acolo. nu vreau sa ma intalnesc cu el intr-un fel mi-e frica sa nu imi iau vreo palma ca mi-a spus tot in seara asta "nu mi-e rusine sa dau intr-o fata" si stiu ca e in stare sa dea. ce pot face ca ma obliga. mi-a spus ca vrea sa vorbeasca cu mine 5 minute si apoi ma lasa in pace si ca pot sa ii dau si ignore sa nu il mai salut pe strada etc. dar insista sa vorbim fata in fata straight face si nu vreau am asa o stare de fricastraight face. Cum ar trebui sa ma comport atunci? sa il tratez cu sictir, sa vorbesc normal, ce sa fac?(fata 16 ani-el e de o varsta cu mine) dau fundita:*:* ce ati face in locul meu?

11 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Din cate ai prezentat mai sus, tind sa cred ca avem de-a face cu un tip coleric. Mai fetito, lasa-l, baieti mai sunt! Nu -i cazul sa ai tangente cu un asemenea badaran. intr-o fata nu se da. Vorba aia: "o fata n-o lovesti nici macar cu o floare!"winking

| Nebuneală a răspuns:

Bai poate el a aflat de la prietenele tale ce ai zis chatterbox Dar mi`e teama ca daca da in tinestraight face! Dupa ce a spus.:-s mai bine ia un prieten apropiat tie cand vorbesti cu elwinking! Si el va sta langa voi si va avea grija sa nu se atinga de tinewinking!
Si vezi ce zice si ii spui sa nu te mai cautewinking!
Ca nu mai simti nimic pentru elwinking!
Si daca vrea puteti sa ramaneti amiciwinking!
Vezi cum rezolvi problemalove struck!
Succes!

| VodkaCoca a răspuns:

Pai la acel eveniment ia'ti un baiat sa te insoteasca un prieten bun ceva, daca iti da o palma dai'o inapoi, si depinde si ce le'ai zis prietenelor tale, daca le'ai zis ceva aiurea ma refer ceva contra lui ai putea sa'i explici ca nu a fost cu intentie s'au vezi tu, daca nu cel mai bine ar fi sa'i zici sa va vedeti in fata blocului la tine, iar maine cand iesi de la liceu iesi odata cu colegi de'ai tai sa stea pe langa tine s'au daca ai un prieten mai bun sa te insoteasca pana acasa, dar totusi nu ar trebui sa-ti fie frica, poate a zis doar asa, dupa aia anunta'ne ce ai facut. straight face

| VodkaCoca a răspuns:

Mai traiesti? thinking

| ✿puffa✿ a răspuns:

Eu nu permit, nu as permite unui baiat de varsta cu mine sau chiar mai mare sa dea in minestraight face...as riposta, pe bune nu esti carpa lui.Sau poti totusi sa stai mai mult in liceu, sau sa le zici:profesoarelor, directoarei, paznicilor, sau marog. Sper ca ai inteles, ideea ar fi sa nu ii arati ca iti e frica, FI PUTENICAhappy

Răspuns utilizator avertizat
| gyorgya a răspuns:

Parerea mea sa-i vorbesti normal, ii zici ca discutai cu prietenele tale despre relatia ta cu el si ai zis fara sa-ti dai seama ca se va ajunge la asa ceva ca el dupa parerea ta ar vrea sa se impace cu tine. ii explici ca nu a fost nimic cu intentie rea, sau ceva care sa-l injoseasca.nu trebuie sa-ti fie frica de el.il infrunti si gata. daca nu intelege acest lucru si recurge la alte metode arata-i ca nu ti-e frica de el, ii intorci palma si pleci. poti lua si o colega sau pe cineva cu tine daca totusi ti-e teama asa tare.nu accepta niciodata sa dea un baiat in tine.bafta.

| CHILIPIR a răspuns:

Nu ai de unde sa stii ce vresa sa-ti spuna, tu ai o simpla banuiala si s-ar putea sa nu se refere deloc la ceea ce le-ai spus tu prietenelor tale. Poate sunt doar niste barfe rautacioase pe care le-a auzit la adresa lui si vrea sa se convinga daca tu esti autoarea morala a lor. Nu-ti fie frica, mergi si vorbeste cu el. Faza cu palmuitul nu este in regula. Poate nu ar fi rau daca ai merge insotita la intalnirea cu el...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ok o sa va anunt:* mersi mult la toti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu o floare nu laughing doar cu un buchet.
de ce nu mergi insotita... de cineva *Mai mare* happy si in cazul in care ridica... privirea mai sus decat este permis sa fie luat la shuturi. parerea mea happy

| Malvinutzz@ a răspuns:

Du te si vorbeste cu el spune i tot ce simti tu il cunosti cel mai bine ca doar ai mentionat ca este fostul aminteste i dc v ati despartit fa l se se simta vinivat cu coada intre picioare etc nu au dc te teme ca nu te o manca si dc ar da un tine? ala nu se mai numeste baiat barbat, si dc se poarta urat cu tine nu te merita si sigur are vreun interes de sa intrors iar dp u ...baftas si infrunta lucrurile fata...