| Deea_Andreea_1999_l3vK a întrebat:

De aproximativ 1 an de cand a murit strabunica mea mi se intampla niste lucruri ciudate. Ca de exemplu acum cateva luni eram cu fratimiu acasa, dar el dormea in camera la el si e putin mai departe de a mea si am zis sa dorm in camera la tata daca el era la servici. Eram in vacanta si am zis sa stau mai mult, ma uitam pe yt si vorbeam, pe la ora 2 dimineata ma uit pe geam spre balcon si dintr-o data trece o femeie in negru. Ieri vorbeam cu o fata la telefon si am zis sa dau televizorul mai incet sa o aud mai bine si l-am dat la 1, dintr-o data se da singur la 6. Am zis ca poate era mai mult si am lasat eu la 6, am dat iar la 1 si s-a dat singur la 6 si eram singura acasa si nu stiam ce sa fac, mai ales ca simteam ca e cineva in casa. Am inceput sa plang la telefon si nici nu stiu cum m-am imbracat ca direct afara am iesit, mereu cand dorm simt cum ma priveste cineva, uneori imi mai dispareau lucrurile si le gaseam mai tarziu...
Nu stiu ce sa fac, imi este frica sa mai stau in casa, nu sunt nebuna...

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la biserica si vorbeste cu un preot!

| MihaiNicu23 a răspuns:

Povesti de adormit copii nu exista asa ceva e doar imaginatia ta.

| AnoNymOuSS11 a răspuns:

Ai incercat sa contactezi preotul sa faca sfestanie in casa, sa te spovedesti si sa te impartasesti si tu din cand in cand in timpul sarbatorilor? Alta explicatie nu e, daca te-ai spovedit ultima oara cand erai copil mic n am ce sa mai zic altceva

| Lola4782990 a răspuns:

Mamaaaaaaaaaaa, mi s-a facut frica. tot ce ti.as sugera este sa dorm cu parintii sau cu fratele tau si cand nu sunt acasa sa stai mai mult pe afara cu prieteni, cv.