| ioanaibrahimovic10 a întrebat:

De aproximativ o saptamana m-am despartit de iubitul meu,dar am hotarat sa ramanem prieteni,deoarece inainte sa fim impreuna eram prieteni foarte buni si era mai bine asa. Daaar,acum,vorbeste urat cu mine si ma tot "ataca", tot aduce in discutie motivele pentru care ne-am despartit. Si incearca sa ma faca geloasa. Chiar nu inteleg ce mai vrea...Astept un sfat! ^_^

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inca tine la tine, ii e aiurea ca v-ati despartit, probabil te vrea inapoi.
Daca era impacat cu ideea de "doar prieteni" nu mai incerca sa iti aduca aminte de nimic legat de relatie sau sa te faca geloasa.
Ti-am zis ce vrea el, nu stiu cam ce vrei tu.
Stii cum se numesc doi oameni care tin unul la celalalt si nu sunt impreuna din cauza orgoliului? - Prosti. laughing Meh, sper sa nu fie cazul la tine.

10 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

De obicei baietii nu sunt capabili sa continue o relatie de prietenie, dupa o relatie sentimentala.
Evita-l un timp pana cand ii va veni mintea la cap.

| R0R0 a răspuns:

Mai bine distantiati-va.

| WaterDrop a răspuns:

Combina-te cu un baiat care este mai bun la toate capitolele ca el, ca sa-i cada parul din nas de ciuda.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Pai probabil face asa ca sa te simti prost fiindca probabil crede ca din vina ta s-a stricat relatia si s-a ajuns la despartire,eu zic sa-l lasi in pace o vreme ca din ce am citit aici se pare ca nici prieteni nu mai puteti fi, asta e n-a fost sa fie intre voi, se mai intampla si din astea.
Nu te supara dar ai putea sa-mi raspunzi la cateva intrebari, daca vrei nu trebuie sa-mi raspunzi, e in regula.
-Care a fost motivul despartirii?
-Despartirea s-a produs din vina ta mai mult sau a lui?
-De cat timp va cunoasteti?
Zic ca daca dai mai multe detalii cu privire la intrebare am putea gasi o solutie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Eu zic sa incercati sa fiti prieteni, dar asta depinde si de cat de apropiati ati fost, cat de bine v-ati inteles, cum a decurs relatia, a fost una serioasa, de lunga durata, cu sentimente profunde, etc. Daca vezi ca nu se poate nici ca prieteni, ceea ce eu cred, atunci ar fi cazul s-o incheiati pe o cale amiabila. happy

| Assassina a răspuns:

E doar frustrat,nu poate sa nu se uite la tine si sa nu vada iubita lui din tine(banuiesc ca ti-ai schimbat comportamentul fata de e-lnu intr-un mod rau )El simte inca ceva pentru tinedar e confuz,nu stie daca e iubire, sunteti oameni, suntem oamnei, chiar nu suntem perfecti intru totul.Fiecare cu asii lui din maneca. Daca vedezi in filme o despartire matura acompaniata de prietenie, vei observa ca nici ei nu vot fi la fel, nu se poate, nu poti doar sa arunci lag unoi
trecutul.E normal. Sper ca te-am ajutat.Sanatate multa!

| AlecCusca a răspuns:

Sau ii dai o palma

| Necunoscuta31 a răspuns:

Dai doua dupa cap, sa vezi cum isi revine! laughing

| Marina2004 a răspuns:

Nu-l mai baga in seama

| fifidafgsh a răspuns:

Pai dacă mai simți ceva pentru el acum e momentul sa ii arăți asta iar daca nu atunci rupe orice legătură cu el. Baftă.