| Anonimasimpla a întrebat:

Buna de ce uneori cand vad un videoclip pe youtube mi se inchide pc-ul brusc? spre exemplu nu pot vedea un film pentru ca se inchide care e problema? are bateria scoasa si il tin in priza.sa fie de la faptul ca trebuie sa-i cumpar alta baterie noua? multumesc

Răspuns Câştigător
| ares8 a răspuns:

Buna! Pot fi mai multe cauze. Dar cel mai probabil e faptul ca se incalzeste prea tare procesorul, ceea ce denota ca nu-si face aerisirea. Trebuie desfacut urgent si curatat de praf. In special la cooler-ul de la procesor.Pana atunci ajuta-l cu orice : chiar si cu un suport cum spunea valentina sau sa il asezi in asa fel incat sa circule aerulpe sub el.
Un sfat : nu e bine sa tii bateria scoasa si sa-l tii doar in priza pentru ca daca apar fluctuatii de tensiune mai bruste, socul se va duce direct in placa de baza si se poate arde. Cand e bateria pusa, aceasta absoarbe socul. Si eu cred ca mai repede gasesti o baterie daca se intampla cv dacat o placa de baza.
Succes!

1 răspuns:
| valentinamarinamary a răspuns:

Asa am patit si eu, este de la faptul ca se supra incalzeste si nu poate sa se aeriseasca cum trebuie, pune ceva sib el sau cumpara.i un suport si s-a rezolvat!winking