| iulyana a întrebat:

De ceva timp ma doare in partea stanga, si de vreo trei-patru zile mi s-a umflat foarte mult burta... s-a umflat de unde incepe parul pubian pana aproape de buric. Si doar partea stanga, cand apas ma doare.sad Ce este?

Răspuns Câştigător
| Paris a răspuns:

Medic, urgent!

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te de urgenta sa te vada un chirurg. Poate fi o anexita, un piosalpinx, o diverticulita Meckel, numai chestii destul de grave imi vin in cap.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Mergi urgent la medic, nu e normal, e ceva in neregula.

mariana
| mariana a răspuns:

Este ceva ce poate sa stie doar un medic dupa ce te consulta. Asa ca fuguta la medic pentru a stii cu precizie, ce a produs durerea si umflatura, pentru ca nu este ceva normal. Pana atunci ia ceva impotriva durerii :nurofen ori nurofen plus, agozol sau un alt antialgic si nu fa nici un efort. Multa sanatate si sa te faci bine.

| zantedeschia a răspuns:

Si ce astepti sa te unfli toata? fugi la medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate esti insarcinata?
Mergi la doctor pentru a fii sigura ca nu esti sau ca esti insarcinata!

| anutsa a răspuns:

Ai apendicita.

| anutsa a răspuns:

Ai apendicita