| Manfred a întrebat:

De curand am citit cartea,, Extemporal la dirigentie" de George Sovu. As avea o intrebare: care dintre celelalte carti scrise de el au legatura cu,, Extemporal la dirigentie"? Multumesc!

2 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Daca te referi la filmul romanesc, da, cred ca filmul a fost facut intocmai dupa carte.

| Rill a răspuns:

In cartea "Extemporal la dirigentie" apar doi fost elevi ai lui Socrate, Ioana si Alexandru, care sunt protagonisti in carte "Declaratie de dragoste"( scrisa de George Sovu)