| anonim_4396 a întrebat:

De curand am gasit pe strada un catel si am estimat ca ar avea o luna! Cum stiu daca e de talie mica (gen bichon) pentru ca daca este de talie mare nu il pot pastra deoarece mai am unul (un ciobanesc german ) si imi doresc mult un caine de talie mica! Multumesc [love struck]

5 răspunsuri:
| ale a răspuns:

Buna poate un veterinar te-ar putea lamurii big grin

| Stefii_6358 a răspuns:

Daca e de talie mica atunci are labutzele miki:X. daca nu are labutza lata si mare. daca are o luna ar trebui sa fie cam cat un pechinez imperial daca e de talie mare.

| Stefii_6358 a răspuns:

@ miky daca nu ti-ai dat seama era o gluma laughing

| miky_4769 a răspuns:

Daca imi dai un pm cu idul sa imi arati o poza iti spun exact ce rasa este cainele(daca e de rasa), iar daca ii faci o poza la dantura iti spun si ce varsta are:) sau, mai greut un pic de cautat uita-te aici http://www.animale.ro/caini si compara puiutul ca aspect cu ceilalti caini, numai ca aceia sunt adulti. Sper ca te-am ajutat;)

| miky_4769 a răspuns:

Pentru Stefy: Ce proasta estirolling on the floor tu nu ai vazut caini cu labute subtiri de talie mare? sau cu labute butucanoase dar de talie mica? iar comparatia cu pechinezul imperial e idioata rau. Marele danez la o luna arata cat un pechinez imperial? nu mai dezinforma lumea, du-te si culca-teoh go on